Kim jest Joanna Kulig? Gwiazda "Zimnej wojny" prywatnie

Joanna Kulig jest typowana na jedną z faworytek do zdobycia nominacji do Oscara za swoją rolę w filmie "Zimna wojna".
Joanna Kulig jest typowana na jedną z faworytek do zdobycia nominacji do Oscara za swoją rolę w filmie "Zimna wojna". Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Rola Joanny Kulig w filmie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego wzbudziła tak wielki zachwyt, że wielu mocno widzi jej szansę w wywalczeniu nominacji do Oscara. Prywatnie Kulig od lat tworzy szczęśliwy związek z twórcą filmu "Disco Polo".

Joanna Kulig od 2009 roku jest w związku małżeńskim z reżyserem i scenarzystą Maciejem Bochniakiem. Poznali się jeszcze w 2006 roku na planie filmu "Środa, czwartek rano". Dla Joanny to była pierwsza główna rola. Maciej zatrudniony był jako mikrofoniarz.

Za swój debiut Kulig dostała nagrodę na festiwalu w Gdyni. Na kolejną imprezę "Młodzi i film" pojechała już z Bochniakiem. Drogę z Krakowa do Koszalina pokonali na motorze.

Niejednokrotnie podkreślała jak szczęśliwa jest. – Jestem osobą wierzącą, dlatego myślę, że opatrzność nad nami czuwała, że się odnaleźliśmy, że trwamy przy sobie – powiedziała w książce "Aktorki. Odkrycia" Łukasza Maciejewskiego.

– Uzupełniamy się, bardzo do siebie pasujemy pod względem osobowościowym. Śmiejemy się, że mamy identyczną naturę, temperament do godzenia, a nie do wzbudzania konfliktów – mówiła innym razem.

Kulig wystąpiła w 2015 roku w filmie swojego męża "Disco Polo". W ciągu dwóch miesięcy od jego premiery, obejrzało go ponad 840 000 widzów.

Para póki co nie zdecydowała się na dzieci. – Chcę mieć dzieci. Nie boję się, że nie pogodzę macierzyństwa z życiem zawodowym – powiedziała w jednym z wywiadów. Jednak stwierdziła, że nie musi się z tym spieszyć. Jej mama ma już dziewięcioro wnucząt.

Wszechstronnie utalentowana
Jako dziecko uczyła się gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia w Krynicy, a śpiewu w Krakowie. W 1998 roku Kulig wystąpiła w programie "Szansa na sukces", którego gwiazdą odcinka był Grzegorz Turnau. Dotarła również do półfinału programu "Idol".


Joanna Kulig ukończyła PWST w Krakowie. Od 2007 do 2008 roku współpracowała z Teatrem Starym w Krakowie, ale wolała jednak brnąć w karierę filmową. Było to bardzo dobra decyzja.

Po wspomnianym debiucie w filmie "Środa, czwartek rano", zagrała m.in. w filmach "Sponsoring" obok Juliette Binoche oraz Oscarowej "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Z polskim reżyserem nawiązała ponowną współpracę przy okazji "Zimnej wojny", gdzie zagrała postać Zuli.

Jej kreacja spodobała się nie tylko krytykom i publiczności, ale także m.in. aktorce Julianne Moore, która osobiście pogratulowała jej występu w filmie podczas festiwalu w Cannes. Później zrobiła to znowu za pośrednictwem Instagrama.

Teraz zaczęto mówić, że Kulig może być jedną z faworytek do zdobycia nominacji do Oscara. Portal The Playlist wymienił ją obok takich międzynarodowych gwiazd jak Lady Gaga, Nicole Kidman, Amy Adams czy Viola Davis.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...