O wielu z tych miejsc nawet nie miałeś pojęcia. Zobacz cuda architektury Warszawy

Dom na dachu, a może Dom Kereta? W Warszawie jest sporo budynków, o których nie miałeś pojęcia, a są zaliczane do pereł architektury w stolicy.
Dom na dachu, a może Dom Kereta? W Warszawie jest sporo budynków, o których nie miałeś pojęcia, a są zaliczane do pereł architektury w stolicy. Fot. Maciej Stanik / naTemat.pl
Sopot ma swój Krzywy Domek, Żory – Muzeum Ognia, a Katowice – Spodek. Polska jest pełna ciekawych architektonicznie budowli. A Warszawa? Postanowiliśmy to sprawdzić. Nasz fotoreporter odkrył w stolicy sporo perełek, które zaskoczą nie jednego warszawiaka. I nie, nie jest to Pałac Kultury i Nauki ani warszawska Starówka.


Budować każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej. Postanowiliśmy sprawdzić jednak tą "lepszą" stronę warszawskiej architektury. Dlatego wysłaliśmy w miasto naszego fotoreportera, a ten przyniósł nam sporo zdjęć. Powstał z tego mini przewodnik, który jest odpowiedzią dla mainstreamowego zwiedzania warszawskich zabytków. Nie skupiliśmy się bowiem na oczywistościach jak Pałac Kultury i Nauki czy Zamek Królewski.


Kopulaki


Naszą podróż rozpoczynamy na ulicy Ustrzyckiej. Tutaj zobaczymy nietypowy kształt zabudowy przypominający grzybki z wioski smerfów, czyli Kopulaki.

Przedszkole

Ale nie takie byle jakie przedszkole. Mieści się przy ulicy Pala Telekiego 8 i jest bardzo ciekawe architektonicznie.

Dom Kereta

Przy ul. Żelaznej 74 mieści się Dom Kereta. Bardzo specyficzna budowla.

InterContinental

Tak, miało nie być banałów, ale InterContinental za swoją budowę zasługuje, żeby znaleźć sie na tej liście! Dla niezaznajomionych z Warszawą adres – ul. Emilii Plater 49. TAk wygląda w dzień...
A tak w nocy...

Manhattan

Ale nie handlowy, a mieszkalny. Manhattan przy ulicy Wita Stwosza 48 to kolejny budynek w Warszawie, który powinniście zobaczyć.

Domki Fińskie

Kolejnymi ciekawymi budowlami w Warszawie są Domki Fińskie na Osiedlu Ujazdów. A wyglądają tak...

Kino Iluzjon

Przy ulicy Ludwika Narbutta 50A mieści się wyjątkowe kino – Kino Iluzjon. Dlaczego wyjątkowe? Zobaczcie sami!

Biblioteka Uniwersytecka

W sumie to nie mogło jej chyba zabraknąć w naszym zestawieniu. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego jest perełką architektury w Warszawie. Zachwyca nie tylko jej bryła, ale także ogrody!

PKP Powiśle

Skoro jesteśmy na Powiślu, to możemy wybrać sie na stację kolei miejskiej. Jest rzeczywiście wyjątkowa.

Dom na dachu

I na koniec udajemy się na Czerniakowską 180. Tutaj na dachu domu ktoś wybudował... kolejny dom.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...