PiS z powalającym wynikiem w sondażu. Jest tylko jedno "ale"

W najnowszym sondażu partia Kaczyńskiego zyskała bardzo duże poparcie.
W najnowszym sondażu partia Kaczyńskiego zyskała bardzo duże poparcie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To już kolejny optymistyczny sondaż dla Prawa i Sprawiedliwości. Najpierw Centrum Badania Opinii Społecznej, a więc rządowa fundacja, poinformowała, że partia rządząca może liczyć na 40 proc. poparcia. Teraz zaś Instytutu Badań Pollster w sondażu dla "Wiadomości" TVP podaje, że PiS może uzyskać aż 42 proc. poparcia.

Trudno brać takie wyniki na poważnie, biorąc pod uwagę propagandowe zapędy włodarzy "Wiadomości" TVP. Według sondażu Pollster, Platforma Obywatelska ma 26 proc. poparcia, traci więc 16 punktów procentowych do Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnie miejsce na podium zajęły : Sojusz Lewicy Demokratycznej i Kukiz'15 z poparciem na poziomie 8 proc.

Na granicy progu wyborczego znalazły się Nowoczesna i Polskiej Stronnictwo Ludowe. Oba ugrupowania popiera 5 proc. ankietowanych. Badanie zostało przeprowadzone 4-5 lipca 2018 r.

Przypomnijmy, że Centrum Badani Opinii Społecznej podaje, iż PO uzyskała 16 proc. poparcia, podczas gdy PiS 40 proc. Na ostatnim stopniu podium znalazł się ruch Kukiz'15 z 8 proc. poparciem.

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...