Transseksualistka z Hiszpanii weźmie udział w Miss Universe. Prawicowcy: "Totalne upokorzenie kobiet"

Angela Ponce to pierwsza transseksualna miss w Hiszpanii.
Angela Ponce to pierwsza transseksualna miss w Hiszpanii. Fot. instagram.com/angelaponceofficial
Angela Ponce to pierwsza transseksualna miss w Hiszpanii, a przy okazji pierwsza kandydatka do tytułu Miss Universe. Obok głosów, które wyrażają poparcie dla Angeli, pojawiły się także bulwersujące komentarze oburzenia. "Mężczyzna po operacji", "totalne upokorzenie kobiet" – grzmią konserwatyści.

Jak podaje portal Europa FM, Ponce została pierwszą transseksualną Miss Universe Spain w historii, przejmując koronę po Sofii del Prado. Teraz zaś ma szansę na zwycięstwo w najważniejszym konkursie piękności na świecie.

Prawicowe media są oburzone tym, że Angela Polsce weźmie udział w Miss Universe. "Totalne upokorzenie kobiet. Po raz pierwszy w historii zmiennopłciowiec będzie reprezentował kraj na konkursie piękności" – grzmi dwutygodnik "Najwyższy Czas!". "Kpina z kobiecości! Transseksualistka w konkursie Miss Universe" – pisze z kolei serwis Narodowcy.net.
"Mówienie 'mężczyzna po operacji' to brak szacunku, bycia ludzkim i oznacza nieakceptowalny sposób myślenia, pełen transfobii i wszelkich możliwych fobii" – komentuje użytkownik Twittera, którego uderzyło to, że ktoś nazwał Angelę "mężczyzną po operacji".

"Jestem niesamowicie zadowolony, że Angela Ponce jest pierwszą transseksualną kobietą, która weźmie udział w Miss Universe. Poza tym jest przepiękna. Myślę, że to dobry przekaz dla świata" – przekonuje inny internauta.

źródło: Europa FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...