10 piosenek najbardziej macho? Najlepsze na kaca? A na pogrzeb? Zapraszamy do stworzenia TOP.TEN WSZECH CZASÓW

rys. Justyna Kosińska
rys. Justyna Kosińska Notatnik TOP.TEN WSZECHCZASÓW, odsłona numer 16.
Masz dość nudnych rankingów? Tak jak pisarz Nick Hornby uważasz, że piosenki opisują całe twoje życie? Nie wyobrażasz sobie wakacji bez dobrego soundtracku? Fundacja Nie Zawsze Musi Być Chaos stworzyła ranking, w którym możesz popisać się przed innymi swoimi życiowymi TOP.TEN, wygrać nagrody i podejrzeć, co piszą inni. Zapraszamy do udziału!

NaTemat.pl i Fundacja Nie Zawsze Musi Być Chaos wspólnie zapraszają do tworzenia facebookowego rankingu TOP.TEN WSZECH CZASÓW.

To nie jest zwykły ranking, taki jak codziennie można znaleźć na tysiącach blogów i stron internetowych. To niekonwencjonalne kategorie oraz przezabawne, subtelne i inteligentne rysunki Justyny Kosińskiej, które je uzupełniają.

Na przykład: 10 piosenek najbardziej macho ( z rysunkiem przedstawiającym królika z wąsami), 10 piosenek do których trzeba mieć włosy ( uroczy dziad z brodą), piosenki, które najlepiej opisują twojego chłopaka/dziewczynę ( równie uroczy chłopiec – ofiara mody). Wszystkie rysunki stworzone nonszalancką, czułą kreską, która zachęca do równie radosnej twórczości w budowaniu swoich TOP.TEN przy każdej kategorii.

Jak to działa?

Na Facebooku Top.Ten Wszech Czasów, w albumie "TOP.TEN wszech czasów" znajdziecie 50 list ze szczegółowo określonym tematem. Aby dodać swoją TOP dziesiątkę, należy umieścić ją w formie komentarza. Do końca wakacji – do ostatniego dnia sierpnia – powstanie zestawienie, które pokaże nasze wspólne muzyczne preferencje, wybory i fantazje.

Jeśli nie macie całej dziesiątki, nie szkodzi! Wpiszcie, ile pamiętacie. Nie wpisujcie więcej niż dziesięć!

TOP.TEN to także mała czerwona książeczka wydana przez Fundację Nie Zawsze Musi Być Chaos. Można ją kupić w siedzibie fundacji (cena 15 PLN) przy Marszałkowskiej 87/53 w Warszawie.

Dziesięć pierwszych osób, których TOP.TENY dostaną najwięcej lajków na Facebooku w ciągu pierwszych dwóch dni trwania konkursu dostaną notatniki TOP.TEN w prezencie od Fundacji.


Jeśli konkurs Wam się spodoba – będziemy powtarzać go co tydzień

Na początku września z Waszych TOP.TEN zostanie stworzony POLSKI TOP TEN WSZECH CZASÓW. Redakcja wraz z Fundacją skompiluje go w formie PDF-a, który będzie słowniczkiem naszej społecznej, muzycznej tożsamości. To będzie nasza wspólna lista przebojów – dostępna w sieci dla wszystkich uczestników i zainteresowanych.

Co tydzień też swoje piosenki z wybranej kategorii będą prezentować osoby publiczne W tym tygodniu zaczyna redakcja:

Hanna Rydlewska z playlistą na pogrzeb:
1. Dead and Gone – The Black Keys
2. Desire – Anna Calvi
3. Killing Moon – Echo & the Bunnyman
4. Dazed and Confused – Led Zeppelin
5. Bang Bang – Dalida
6. Under My Thumb – Rolling Stones
7. Love In a Trashcan – The Raveonettes
8. Beautiful Boyz – CocoRosie
9. Sister Rose – Ian Brown
10. Call Me – Blondie

Karolina Sulej z piosenkami opisującymi jej chłopaka:
1. Joy Division – Isolation
2. Słoneczne chłopaki – Pociąg miłości
3. The Hives – Find Another Girl
4. The Dead Weather – Treat Me Like Your Mother
5. Jack White – Love is Blindness
6. Miles Davis – Kind Of Blue
7. The Smiths – This Charming Man
8. Devendra Banhart – Feel Like a Child
9. Gogol Bordello – Dogs Were Barking
10. Babyshambles – Fuck Forever


Regulamin konkursu dostępny na stronie NaTemat.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...