Dominikanin odpala "katolickiego Netflixa". Wierni dają na niego 60 tys. zł miesięcznie

Dominikanin Adam Szustak zapowiedział uruchomienie katolickiego Netflixa.
Dominikanin Adam Szustak zapowiedział uruchomienie katolickiego Netflixa. Fot. YouTube / Langusta na palmie
Ojciec Adam Szustak zapowiedział, że w grudniu odpali – jak twierdzi – "katolickiego Netflixa". Skąd duchowny weźmie na to pieniądze? Otóż otrzymuje 60 tysięcy złotych z datków od wiernych.

Adam Szustak zapowiedział, że uruchomi nowy serwis streamingowy, gdzie będą publikowane materiały o charakterze kaznodziejskim i duszpasterskim. Udostępnione zostaną filmy przygotowywane przez księży i zakonników. 60 tys. złotych to kwota zadeklarowanych datków na platformie Patronite.

Dominikanin ma już doświadczenie, jeżeli chodzi o zdobywanie widowni. Prowadzi bowiem na YouTube kanał "Langusta na palmie", który ma już 330 tys. subskrybentów. Jak podają Wirtualne Media, "katolicki Netflix" powstanie na bazie portalu Dominikanie.pl.
Swoim nietypowym pomysłem Szustak realizuje cel, który powierzyła mu w styczniu Kapituła Prowincjalna. Według dominikanina, format wideo jest jedną z najlepszych form dotarcia do wiernych.

Platforma zaoferuje filmy i materiały o charakterze teologicznym, duszpasterskim oraz kaznodziejskim. Na swoim wideo blogu o. Szustak informuje, że dotychczas udało mu się wynająć loft w Warszawie, który zostanie zamieniony w studio nagraniowe. Dodaje, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to serwis wystartuje w grudniu tego roku.


źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.