Ten sondaż ucieszy Donalda Tuska. W tym aspekcie PiS nie ma z nim szans

Donald Tusk ma powody do zadowolenia. To właśnie jemu Polacy ufają najbardziej.
Donald Tusk ma powody do zadowolenia. To właśnie jemu Polacy ufają najbardziej. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Ponad 40 proc. badanych najbardziej ufa Donaldowi Tuskowi. Były premier po raz kolejny jest liderem sondażu IBRiS dla Onetu. To może być solą w oku dla Kaczyńskiego, bo dwa kolejne miejsca zajmują osoby z jego partii. Ale za to Politycy Prawa i Sprawiedliwości zdominowali inne podium – polityków, do których Polacy mają najmniejsze zaufanie.

Donald Tusk znowu triumfuje nad PiS. Tym razem jeśli chodzi o ranking zaufania, jakim Polacy darzą polityków. Jak podaje Onet, szef Rady Europejskiej znowu został jego liderem. Za nim jest obecny premier Mateusz Morawiecki z wynikiem o 0,3 proc. niższym. Na podium znalazł się jeszcze inny polityk wywodzący się z PiS – prezydent Andrzej Duda z prawie 39–procentowym poparciem.

Nową osoba w rankingu jest pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, która zaliczyła wspaniały debiut. W sondażu IBRiS zajęła czwartą lokatę. Ufa jej ponad 35 proc. ankietowanych.

Może i pierwsze miejsce umknęło PiS, ale za to politycy tej partii królują w innym rankingu: polityków z najmniejszym zaufaniem Polaków. I tutaj pierwsze miejsce ma niezmiennie Antoni Macierewicz, któremu nie ufa ponad 73 proc. badanych. Potem jest prezes partii Jarosław Kaczyński z wynikiem 60 proc. Trzecią lokatę zajął Zbigniew Ziobro z wynikiem 59,4 proc.

Badanie zrealizowano w dniach 5 i 6 lipca, metodą telefonicznych, standaryzowanych kwestionariuszy wspomaganych komputerowo na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków.

Kaczyński nie ma ostatnio szczęścia do sondaży. Kilka dni temu w badaniu dla WP on sam został liderem w rankingu polityków o najmniejszym zaufaniu Polaków. Wskazało go aż 31 proc. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Donald Tusk (17 proc.), a trzecie szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna – 6 proc.


Źródło: "Onet"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...