To już oficjalnie! Cristiano Ronaldo odchodzi z Realu Madryt

Cristiano Ronaldo czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów z Realem Madryt.
Cristiano Ronaldo czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów z Realem Madryt. Fot. Screen z Instagrama / Cristiano Ronaldo
O tym ruchu plotkowano od dawna, ale teraz to już pewne – Cristiano Ronaldo opuszcza Real Madryt i w sezonie 2018/2019 będzie piłkarzem Juventusu Turyn. Włosi dali za Portugalczyka 100 mln euro.

Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie podpisał z nowym klubem czteroletni kontrakt. O przenosinach Cristiano Ronaldo do innego klubu głośno spekulowano już od czasu finału Ligi Mistrzów, gdy po jego zakończeniu powiedział tajemniczo, że było mu cudownie w Realu Madryt. Portugalczyk nie cieszył się jakoś szczególnie z wygrania trofeum wraz z zespołem.

Na początku lipca media wskazywały, że ofertę na zakup Cristiano Ronaldo złożył Juventus Turyn i praktycznie wszystko jest dopięte. We wtorek okazało się to prawdą. Ronaldo za każdy sezon ma zarobić 30 mln euro, co sprawi, że będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem w całej Serie A.


Dla porównania najlepiej zarabiający w Turynie Gonzalo Higuain inkasuje rocznie ledwie... 7,5 mln euro. W Realu Madryt piłkarz spędził 9 lat. Dla Królewskich strzelił 450 goli w 438 spotkaniach. Z tą drużyną czterokrotnie zdobył Ligę Mistrzów, w tym trzech ostatnich latach.


Trzykrotnie był królem strzelców w lidze hiszpańskiej, ale jeszcze lepiej radził sobie w Lidze Mistrzów, bo pięciokrotnie kończył z największą ilością strzelonych bramek.

źródło: latercera.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.