Cóż to był za gol, a potem... ta cieszynka! Umtiti robi to inaczej niż wszyscy

Samuel Umtiti w oryginalny sposób cieszył się po strzeleniu gola.
Samuel Umtiti w oryginalny sposób cieszył się po strzeleniu gola. Fot. Screen z Twittera
Francuski obrońca Samuel Umtiti znakomitym strzałem głową otworzył wynik pierwszego półfinałowego meczu na mistrzostwach świata między Francją i Belgią. Piłkarz uwagę przykuł także swoją specyficzną cieszynką po strzeleniu gola.

W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu różnego padła bramka dla Francji. Belgijski bramkarz Thibaut Courtois nie miał w tej sytuacji żadnych szans. Samuel Umtiti strzelił swojego trzeciego gola dla reprezentacji, w tym pierwszego na mundialu w Rosji.

Najciekawsze w tym wszystkim było jednak to, co się wydarzyło po chwili. Umtiti w dość oryginalny sposób postanowił wyrazić radość po zdobyciu jakże ważnej bramki. Patrząc na jego cieszynkę, trudno nie pomyśleć o tym, że przypomina trochę bieganie reprezentanta Anglii Raheema Sterlinga.
Dla porównania można spojrzeć na końcówkę tego fragmentu ze Sterlingiem.
Mundialowe cieszynki

Cieszynki bywają różne, ale na mundialu najwięcej mówiło się o tym, co zrobili Szwajcarzy z Serbią. Kibiców rozpalił bowiem wątek polityczny z Xhaką i Shaquirim w rolach głównych.

Chodzi o gesty zwycięstwa, jakie wykonali po strzelonych Serbii bramkach. Nawiązują one do albańskiego dwugłowego orła z flagi tego kraju. Zarówno Granit Xhaka i Xherdan Shaqiri mają korzenie wśród kosowskich Albańczyków, ale zostali wychowani w Szwajcarii. FIFA zdecydowała, ze reprezentanci Szwajcarii zapłacą tylko kary finansowe – 10 tysięcy euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.