Nie tylko food trucki: w tym roku najmodniejszymi ciężarówkami są te z kawą

Coffee Truck Nespresso ruszył w Warszawę
Coffee Truck Nespresso ruszył w Warszawę Fot. materiały prasowe
Burgery kupione w budce na kółkach smakują lepiej - to najprostsze wyjaśnienie fenomenu food trucków. A czy kawa zaparzona na pace ciężarówki przez wędrownego baristę również bije na głowę tę ze stacjonarnej kawiarni? Aby sprawdzić, wystarczy odwiedzić Coffee Truck Nespresso.

Coffee Truck Nespresso wyruszył w trasę 14 lipca. Kolorowy truck wyposażony w ekspresy i zapas kawowych kapsułek znanej marki będzie regularnie pojawiać się na targach śniadaniowych. W soboty (14.07, 28.07, 11.08 i 25.08) truck będzie parkował na targu śniadaniowym na Żoliborzu (Skwer ul. Śmiała/Al. Wojska Polskiego), a w niedziele (15.07, 29.07, 12.08 i 26.08) – na targu śniadaniowym na Mokotowie (Skwer AK Granat).

Kawy z Coffee Trucka będzie można spróbować również podczas seansów kina plenerowego na Placu Europejskim. Małą czarną i jej niezliczone warianty będzie można tam zamówić w każdy czwartek wakacji od 19 lipca.

Mobilna kawiarnia będzie działać pod szyldem “Chill Out Your Summer – Kreatorzy smaków lata”. Pierwsza część hasła jest zrozumiała: leniwy, poranny spacer z kubkiem kawy w ręce to definicja wakacyjnego chillu. Jeśli chodzi natomiast o “kreowanie smaku” - tu czekają nas niespodzianki.
Zarówno do śniadania, jak i do wieczornego filmowego seansu, Nespresso zaproponuje dwa nowe, warianty kaw mrożonych: Ispirazione Salentina i Ispirazione Shakerato. Obie propozycje są typowo letnie bo inspirowane jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków - Włochami.

Włoskie wpływy są widoczne nie tylko w nazwach. Ispirazione Salentina i Ispirazione Shakerato to mieszanki kaw wyselekcjonowanych z typowo włoską dbałością o smak. Smak, z którego Włosi nie rezygnują, przyrządzając nawet kawy mrożone.

Zwolennicy tradycyjnej gorącej kawy także znajdą coś dla siebie – latte, cappuccino czy klasyczne espresso będzie można zamówić na bazie dowolnej mieszanki kaw Nespresso z dodatkiem różnych rodzajów mleka.

Artykuł powstał we współpracy z Nespresso.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...