Czas na romans z modą i sztuką! Rusza rekrutacja na warsztaty Art & Fashion Festival!

Warsztaty Ilustracji mody Fashion Drawing V edycji Art& Fashion Festiwal
Warsztaty Ilustracji mody Fashion Drawing V edycji Art& Fashion Festiwal fot. Roman Lipigórski
Art & Fashion. A Fine Romance – to hasło przewodnie tegorocznej edycji organizowanego od kilku lat w Poznaniu festiwalu. Moda i sztuka to dziedziny, które często flirtują ze sobą, a towarzyszą im zawsze ogromne emocje i twórczy ferment. To wszystko i o wiele więcej znaleźć można na organizowanych w poznańskim Starym Browarze, w ramach AFF, warsztatach. Chcecie dołączyć? Powiemy Wam, jak to zrobić.

Warsztaty w ramach Art & Fashion Festiwal prowadzone są przez wybitnych specjalistów, takich jak Barbara Hulanicki, Anna Orska czy WP Onak. Dzielą się na siedem kategorii, w tym projektowanie ubioru i biżuterii, fotografia i ilustracja mody, video, tegoroczna nowość fashion sounds i wreszcie warsztaty, na które najbardziej serdecznie wraz z Marcinem Różycem i Hanią Rydlewską zapraszamy – Fashion Writing, czyli dziennikarstwo modowe. Warsztaty, których jestem absolwentką, podczas których nie tylko nauczyłam się w dwa tygodnie więcej niż przez trzy lata studiów dziennikarskich, ale też poznałam wspaniałych ludzi i naprawdę świetnie się bawiłam.Podczas zeszłorocznej edycji Fashion Writing razem z Hanią, Marcinem i genialnym grafikiem Michaelem Okrajem stworzyliśmy AFF Magazyn. Uczestniczyliśmy we wszystkich etapach jego powstawania tak, jak dziennikarze w redakcji. Było zgłaszanie tematów, terminy oddania tekstów i wreszcie niekończące się korekty i poprawki. Były kłótnie, krew, pot i łzy, było krańcowe zmęczenie. Także zażarte dyskusje na wykładach Open Uniwersity. Była Lady Gaga, Top Model i tańce do białego rana z prowadzącym Fashion Design, Krzysiem Stróżyną. Bo AFF to również współpraca wszystkich warsztatowiczów. Ilustracje i zdjęcia do naszego magazynu stworzyli koledzy z Fashion Illustration i Fashion Photography. Pomagali nam, często zarywając noce, bo AFF ma magiczną zdolność tworzenia przyjaźni i trwałych, bardzo emocjonalnych więzi.W tym roku Hania i Marcin znów poprowadzą Fashion Writing, a pod ich okiem powstanie kolejna publikacja. Jej forma owiana jest jeszcze tajemnicą. Może będzie magazyn, jak w zeszłym roku, może publikacja online, a może coś zupełnie innego? Nie wiem, ale wiem na pewno, że będzie to coś ekstra. Bo przy magicznej atmosferze AFF inaczej po prostu być nie może.
Nie pisałabym tego tekstu, nie pisałabym do naTemat, być może nie pisałabym w ogóle, gdyby nie warsztaty AFF. Festiwal otworzył drogę wielu młodym zdolnym projektantom, ilustratorom i fotografom, dał wiedzę i wiarę w siebie. Zawarte w krótkim czasie znajomości procentują wspólnymi projektami, otwierają drogę do kariery. Wielu absolwentów z pewnością przyzna mi rację. Teraz kolej na Was! Bierzcie się do pracy i wysyłajcie zgłoszenia! Wszystkie informacje znajdziecie na stronie Starego Browaru.

Do zobaczenia 9 października w Poznaniu!


Polecamy: Gorące chłopaki noszą dziś plecaki! Zobaczcie kolejny film mody, który powstał dla naTemat
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...