Śmiertelnie niebezpieczny wąż odnaleziony! Od 2 tygodni szukano go w Bydgoszczy

Niebezpieczny wąż, boa dusiciel, odnaleziony
Niebezpieczny wąż, boa dusiciel, odnaleziony Fot. Tymon Markowski / AG
Mieszkańcy bydgoskiego Czyżkówka od dwóch tygodni żyli w strachu. Powód? Z terrarium jednego z mieszkańców uciekł niebezpieczny boa dusiciel. W środę udało się go złapać.


Oczy wszystkich zwrócone są na okolice Warszawy, gdzie trwają poszukiwania kilkumetrowego pytona tygrysiego. Gad wciąż przebywa na wolności i stanowi zagrożenie dla mieszkańców. Widziano go m.in. w Konstancinie.

W Bydgoszczy też obawiano się węża, tyle że boa dusiciela. Poszukiwania trwały od 20 czerwca. Właściciel węża pisał na Facebooku: "Dziś w nocy został zgubiony wąż. Jest to boa dusiciel, 11-letnia samica. Jakimś cudem otworzyła przesuwaną szybę od terrarium i uciekła na podwórko sąsiada przez uchylone okno. Jeśli ktoś zobaczy dwumetrowego gada, to proszę o pilny kontakt przez Facebooka oraz proszę się Jej nie bać, jest łagodnym wężem. I to nie jest żart, proszę potraktować informację poważnie".

Bezskuteczne poszukiwania trwały więc dwa tygodnie. Znaleziono go tuż przy domu, gdzie wylegiwał się na trawie. Gada zauważyła sąsiadka.

– Niepotrzebne były żadne specjalistyczne służby. Mężczyzna, który od dawna zajmował się wężem doskonale wiedział, jak się z nim obejść. Złapał i zabrał do domu. Policja odebrała już tylko zgłoszenie z prośbą o odwołanie poszukiwań – poinformował Piotr Dudziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...