Ten sondaż to katastrofa Dudy. Polacy powiedzieli, czy widzą go przed Trybunałem Stanu

To nie są dobre informacje dla prezydenta Dudy. Ponad połowa Polaków widzi go przed Trybunałem Stanu zgodnie z nowym sondażem.
To nie są dobre informacje dla prezydenta Dudy. Ponad połowa Polaków widzi go przed Trybunałem Stanu zgodnie z nowym sondażem. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Jest nowy sondaż, który raczej nie przypadnie do gustu prezydentowi. Ponad połowa badanych, którzy wzięli udział w sondażu dla Wirtualnej Polski, uważa, że prezydent Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Podobny odsetek ankietowanych uważa, że to prezydent ponosi winę za konflikt z sędziami.

W czasie badania przeprowadzonego za pomocą panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski zadano ankietowanym pięć pytań. Pierwsze z nich dotyczyło odpowiedzialności za konflikt z sędziami. Winą za niego 55 procent pytanych obarczyło Andrzeja Dudę. Przeciwnego zdania było 27 proc. Jednak na pytanie o to, czy prezydent chce pomóc w rozwiązaniu problemów w polskim sądownictwie, większość (54 proc.) odpowiedziała twierdząco. Nie zgadza się z tym 35 proc. badanych.
Ale najgorsze dla Dudy było kolejne pytanie. Czy prezydent powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i ponieść konsekwencje swoich działań? Twierdząco odpowiada na to pytanie 53 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania jest 31 procent.

Dokładnie połowa uważa, że Andrzej Duda stoi na straży konstytucji. 39 procent respondentów ma inne zdanie. Ostatnie pytanie dotyczyło neutralności i obiektywizmu Andrzeja Dudy. 47 proc. pytanych potwierdziło takie cechy u prezydenta. Przeciwnie odpowiedziało 40 proc. ankietowanych.

O Trybunale Stanu dla prezydenta mówiła ostatnio także prof. Jadwiga Staniszkis, która do niedawna mocno wspierała prezydenturę Dudy. – Niezależność sądów jest kluczowa dla demokracji. Nie rozumiem, dlaczego to robią. Nie chcę mówić o prezydencie, bo powinien stanąć przed Trybunałem Stanu jak skończy kadencję – powiedziała w "Kropce na i"


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...