Co to było? Trump "mocno klepnął" Tuska na szczycie NATO – ten mu od razu oddał

Trump klepnął mocno Tuska, ale ten nie pozostał mu dłużny.
Trump klepnął mocno Tuska, ale ten nie pozostał mu dłużny. Fot. facebook.com/polsatnewspl
Donald Trump podczas szczytu NATO w ostrym tonie wypowiedział się o Europie, która – jego zdaniem – przeznacza zbyt mało pieniędzy na obronność. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk odpowiedział mu wówczas, że powinien uważać, kogo krytykuje. Były premier stwierdził, że USA nie mają i nie będą miały lepszego sojusznika niż Europa. Ale na słowach się nie skończyło.

Kamera Polsat News zarejestrowała, jak panowie "walczą" ze sobą na klepnięcia. Do spięcia doszło w trakcie robienia pamiątkowego zdjęcia głów państw uczestniczących w szczycie NATO w Brukseli. Trump podszedł do Tuska i klepnął go lekceważąco, ale ten nie pozostał mu dłużny – też wykonał mało serdeczny gest.

Współpraca z Rosją
Trump w krytycznym tonie wypowiedział się również o współpracy z Rosją. – To przykre, gdy Niemcy zawierają ogromne umowy z Rosją dotyczące ropy i gazu, podczas gdy powinny być przeciwko Rosji; Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów rocznie. Chronimy Niemcy, chronimy Francję, chronimy te wszystkie kraje, a one zawierają umowy na rurociągi z Rosji, wpłacając do jej skarbca miliardy dolarów – przekonywał Trump.
– Oni budują gazociąg, byśmy płacili miliardy dolarów Rosji. NATO musi coś z tym zrobić, chociaż sam nie wiem, co możecie tutaj zdziałać – dodawał.

Przypomnijmy, że Trump zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę do swojego pokoju, gdzie obaj rozmawiali o współpracy wojskowej, zarówno w zakresie sprzętu, jak i jednostek wojskowych. – Prezydenci omówili też kalendarz kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.


źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.