Zastępca Gersdorf negatywnie zaopiniowany przez KRS. O jego losach zdecyduje prezydent

Józef Iwulski został negatywnie zaopiniowany przez KRS.
Józef Iwulski został negatywnie zaopiniowany przez KRS. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Siedmiu z dwunastu sędziów zostało negatywnie zaopiniowanych przez Krajową Radę Sądownictwa. Znalazł się wśród nich Józef Iwulski, który w zastępstwie za Małgorzatę Gersdorf kieruje pracami Sądu Najwyższego – podaje Onet.

– Chciałbym poinformować, iż sędziowie: Zbigniew Myszka, Anna Kozłowska, Bogumiła Ustjanicz, Rafał Malarski oraz Marian Kocon uzyskali pozytywną opinię. Pozostałe osoby uzyskały opinię negatywną – powiadomił rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera.

Mitera nie podał jednak uzasadnienia podjętej decyzji. Pamiętajmy, że to prezydent przed decyzją w sprawie zgody na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego, zasięga niewiążącej opinii Krajowej Rady Sądownictwa. W przypadku Józefa Iwulskiego jest ona negatywna. Pytanie, jak wielką wagę przywiąże do niej Andrzej Duda.

Przypomnijmy, że Małgorzata Gersdorf nadal stoi na stanowisku, iż jej kadencję określa Konstytucja. Prezes otrzymała wsparcie prezesa Sądu Najwyższego Holandii i prezesa stowarzyszenia rad sądownictwa z całej Europy. Spotkała się także z dyrektorem Amnesty International. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego przebywa obecnie na urlopie i w obowiązkach zastępuje ją Józef Iwulski.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...