"Rodzina plus". Synowa posłanki Sobeckiej robi karierę w państwowej instytucji

Synowa Anny Sobeckiej została szefową Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w Toruniu.
Synowa Anny Sobeckiej została szefową Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w Toruniu. fot. Wojciech Kardas/Agencja Gazeta
Jolanta Sobecka, synowa posłanki PiS, została dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu – podał lokalny dziennik "Nowości". Odwołania poprzedniej szefowej, która pracowała w agencji 12 lat, dokonał nowy minister rolnictwa.

Nowy minister rolnictwa Jan Ardanowski nie widzi w tym nic złego. – Nie ma tuż żadnej sensacji. Jolanta Sobecka jest doświadczonym fachowcem. Poza tym uspokoi emocje wśród pracowników agencji i rolników – powiedział szef resortu.

Początków nominacji Jolanty Sobeckiej należy upatrywać w nominacji dla Ardanowskiego. 20 czerwca objął tekę ministra. To resortowi rolnictwa podlega ARiMR. Jak podała centrala agencji w Warszawie, odwołania dyrektora oddziału takiego jak toruński można dokonać bez uzasadnienia. I dokładnie w taki sposób odwołana została 27 czerwca Katarzyna Kaczmarek-Sławińska, która pracowała w agencji... 12 lat .

Nie pierwsza to nominacja dla Jolanty Sobeckiej. Głośno było o niej pod koniec 2015 r., gdy awansowała na wicedyrektora ARiMR w Toruniu. "Zasłużyła sobie" – mówiła wtedy jej teściowa Anna Sobecka.

Karierę w Najwyższej Izbie Kontroli robi też syn posłanki PiS, Tomasz Sobecki. Na początku września odebrał z rąk prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nominację do kolegium NIK.

Tomasz Sobecki pracuje w NIK od wielu lat. Pracę zaczynał w delegaturze w Bydgoszczy. Z ustaleń "Faktu" wynika, że ostatni awans miał zawdzięczać matce. We wrześniu Sobecki został także radcą prezesa NIK.

źródło: Nowości
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...