W Bielsku-Białej w nocy zawalił się nowo budowany blok. "Trzy huki w odstępie kilku minut"

Sarni Stok w Bielsku-Białej: zawalił się nowo budowany blok.
Sarni Stok w Bielsku-Białej: zawalił się nowo budowany blok.
Mieszkańcy Bielska-Białej piszą o tym, że w nocy usłyszeli trzy razy jakiś huk. Przed godz. 4.00 nad ranem na osiedlu Sarni Stok runął nowo budowany blok. Od świtu gruzowisko przeszukują strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju.


Butle z gazem
Jak podaje serwis bielsko.info, około godziny 3:40 na terenie budowy osiedla Sarni Stok przy ul. Koziej w Bielsku Białej zawalił się trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny. W budynku nie było żadnych instalacji - blok był w stanie surowym otwartym.

17.07.2018 godzina 4:07 Informacja brzmi jak żart, ale nim nie jest. Na os. Sarni Stok w Bielsku-Białej zawalił się...

Opublikowany przez Bielskie Drogi Poniedziałek, 16 lipca 2018
Wiadomo, że na terenie bloku były kilkunastokilogramowe butle z gazem propan-butan. Jedna z nich najpewniej jest rozerwana.

Przeszukiwanie gruzowiska
Około godziny 5:30 na terenie gruzowiska działania rozpoczęła Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jastrzębia-Zdroju. Wspierają ją ratownicy z Ochotniczej Grupy Poszukiwawczej z Bystrej Śląskiej.

Strażacy z psami przeszukują cały obszar gruzowiska, pracuje tam kilkanaście zastępów strażaków.

Konferencja Prasowa Państwowej Straży Pożarnej i Policji z Bielska-Białej. Mówi st. bryg. Grzegorz Piestrak - Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej #live #bielskobiala #straz #konferencja http://bit.ly/2Le1zdr : bielsko.info

Opublikowany przez bielsko.info Poniedziałek, 16 lipca 2018
St. bryg. Grzegorz Piestrak, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej na konferencji transmitowanej przez serwis bielsko.info poinformował, że na terenie gruzowiska są widoczne butle z propan-butanem. W budynku najpewniej nikogo nie było. Jak dotąd nie znaleziono żadnych poszkodowanych.

"Nieźle huknęło"
Mieszkańcy Bielska-Białej w komentarzach na Facebooku opisują, że w środku nocy trzykrotnie usłyszeli huk. "Tuż po godz 3 było słychać trzy huki w ostępie kilku minut, a przy trzecim się chyba to zawaliło", "Nieźle huknęło, faktycznie. W rejonie szpitala wojewódzkiego dało o sobie znać" – relacjonują mieszkańcy.


źródło: bielsko.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...