Może Dudzie uda się złapać Trumpa na dłużej niż w korytarzu. Doradca prezydenta USA mówi o planach

Wydaje się, że wreszcie dojdzie do spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Białym Domu.
Wydaje się, że wreszcie dojdzie do spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Podejść do tego tematu było już kilka, ale tym razem może się wreszcie udać. Wpis doradcy prezydenta USA sugeruje, że już niedługo do skutku może dojść wizyta Andrzeja Dudy w Białym Domu.

Do spotkania prezydentów USA i Polski miałoby dojść we wrześniu, kiedy po obchodzonym w pierwszy poniedziałek tego miesiąca Dniu Pracy tradycyjnie kończą się w USA wakacje i rozpoczyna nowy sezon polityczny.

John Bolton, doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, poinformował, poinformował, że w ramach przygotowań do spotkania prezydenta Trumpa z prezydentem Dudą, omówił z ministrem Czaputowiczem "zagadnienia polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej".
Według amerykańskiego doradcy, na spotkaniu była mowa także o "geopolitycznym zagrożeniu związanym z planowaną budową gazociągu Nord Stream 2 i inne zagadnienia stosunków polsko-amerykańskich".

O spotkaniu prezydenta Dudy i Trumpa w Białym Domu mówi się już od dawna. Do tej pory jednak dochodziło tylko do krótkich spotkań w kuluarach i do wizyty prezydenta USA w Polsce. Mówiło się także o "zamknięciu" Białego Domu dla prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Miało być to spowodowane kontrowersyjną nowelizacją ustawy o IPN oraz kolejnymi zmianami w Sądzie Najwyższym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...