Pierwsza wielka miłość "Kory". Piosenkarka była w związku ze znanym dziś politykiem PiS z Krakowa

Ryszard Terlecki z PiS w latach 70-tych był wielką miłością "Kory".
Ryszard Terlecki z PiS w latach 70-tych był wielką miłością "Kory". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wspominając zmarłą 28 lipca 2018 roku Olgę Sipowicz, trudno pominąć jej słynne wielkie miłości. "Kora" przez ostatnie prawie trzy dekady życia była w związku z historykiem filozofii i poetą Kamilem Sipowiczem. Wszyscy pamiętają też jej burzliwe małżeństwo ze współzałożycielem Maanamu Markiem Jackowskim. W życiu "Kory" był jednak jeszcze jeden ważny mężczyzna – Ryszard Terlecki.

Tak, mowa o tym samym Ryszardzie Terleckim, który dziś jest jednym z liderów narodowo-socjalnego Prawa i Sprawiedliwości, by z ramienia tej partii piastować funkcję wicemarszałka Sejmu. Przed laty Terlecki żył jednak w zupełnie innym świecie. Na przełomie lat 60-tych i 70-tych był on wpływowym członkiem hipisowskiej społeczności Krakowa, znano go pod pseudonimem "Pies".

To tam poznał młodą, aspirującą dopiero artystkę Olgę Ostrowską. Takie panieńskie nazwisko nosiła wówczas "Kora". Przez kilka dekad o tym związku co najwyżej plotkowano w krakowskim światku artystycznym i politycznym. I wielu nie dawało tym plotkom wiary. Aż do momentu, gdy ukazała się jedna z biografii "Kory", w której potwierdziła ona, że w Ryszardzie Terleckim zakochana była na zabój.

"Byłam zapatrzona w niego i obchodziło mnie jedynie to, żeby być z nim" – opisywała założycielka grupy Maanam. Podzieliła się wówczas także pikantnymi szczegółami. "Kora" opowiedziała m.in. o tym, że hipisowski związek z Ryszardem Terleckim opierał się w dużej mierze na "ostrym seksie".


Artystka wspominała też o "intelektualnym sadomasochizmie", którego z nim doświadczała. Oraz o momencie rozstania, którym miała być... zdrada "Kory" na oczach Terleckiego. Później drogi krakowskich kochanków rozeszły się.

Szczególnie mocno nastąpiło to w latach 90-tych, gdy "Kora" stała się ikoną wyzwolenia kojarzoną ze środowiskiem liberalno-demokratycznym, a Ryszard Terlecki zaczął budować karierę polityczną po prawej stronie.

źródło: "Kora i Maanam: podwójna linia życia"; wyd. "Iskry", Warszawa 1998
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...