Groźny wypadek kajakarzy koło Wadowic. Uratowano kilkanaście osób

Kilka osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku na spływie.
Kilka osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku na spływie. fot. Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta
W sobotę w okolicach Wadowic na rzece Skawie (woj. małopolskie) kilkunastu kajakarzy wpadło do wody. Pięć osób trafiło do szpitala, z czego jedna z osób została ciężko ranna. Według informacji podanych przez służby wszyscy kajakarze są już na brzegu.

– Dziś w Jaroszowicach, w powiecie wadowickim, podczas spływu kajakarzy, w którym uczestniczyło 15 osób, doszło do wypadku, w którym kilka kajaków wywróciło się. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało pięć osób, które trafiły do szpitala w Wadowicach – wyjaśniła rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach sierż. sztab. Agnieszka Petek w rozmowie z Onetem.

– Najbardziej poszkodowany został 32-letni mężczyzna, który został hospitalizowany w stanie zagrażającym życiu oraz pozostałe cztery osoby z potłuczeniami -– dodała.

Większość uczestników spływu to nastolatkowie. Początkowo wyłowiono siedem z nich. Najdłużej poza brzegiem przebywała dziewczyna, która siedziała na kamieniu, ale na szczęście ją również udało się uratować. Obecnie na miejscu pracują służby.

Świadkiem zdarzenia był burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. W swoim poście na Facebooku zaapelował, żeby nie zapominać, że z wodą nie ma żartów.
źródło: onet.pl, rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...