Bezpieczne wakacje z "Autostradą do Szkoły". Tysiące dzieci wzięło udział w nowoczesnym programie

Program Autostrada do Szkoły ma na celu to, by dzieci w przystępny sposób poznały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Program Autostrada do Szkoły ma na celu to, by dzieci w przystępny sposób poznały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. fot. materiały prasowe
Autostrada do Szkoły to nowoczesny program dla dzieci, który uczy je zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Eksperci programu odwiedzają najmłodszych podczas wakacyjnych półkolonii. Przy pomocy narzędzi takich jak gogle VR czy interaktywny stół i-Table wykorzystują formułę "bawiąc-uczyć". Sprawia ona, że dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach.


Dobra zabawa to bowiem najlepszy sposób na przyswojenie przez dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Pomaga w nim nie tylko wirtualny świat specjalnie zaprojektowanej aplikacji VR, ale także realne zadania, które wykonują wspólnie z rówieśnikami.

– W programie poznajemy dzieci z Zebrą Zbyszkiem – bohaterem "Autostrady do Szkoły", któremu głosu użyczył Jarosław Boberek. Sympatyczny zwierzak wspólnie z dziećmi poznaje zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Nauka odbywa się zgodnie ze scenariuszami zajęć, które umieściliśmy na platformie dla nauczycieli, a które zostały opracowane we współpracy ze specjalistami z organizacji uczących bezpiecznego poruszania się po drodze, Policją i nauczycielami – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej SA.

– To świetny pomysł, by edukować najmłodszych poprzez wprowadzanie ich w wirtualny świat, który jest dla nich niezwykle ciekawy. Dzieci bardzo entuzjastycznie uczestniczyły w zajęciach, z których jestem przekonana, wyniosą sporą wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze – mówi Kamila Kaseja, dyrektor Szkoły Podstawowej w Buku.


Program Autostrada do Szkoły wspierają w roli partnerów Kulczyk Foundation, Strabag i Autostrada Eksploatacja SA. Dotychczas wzięło w nim udział 6720 uczniów z 336 klas. Kampanię realizuje Autostrada Wielkopolska w województwach wielkopolskim i lubuskim.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
INNPoland 0 0Węgiel nie będzie się palił bez pieniędzy. Bankierzy mają plan, jak zadusić brudny przemysł
0 0Pamiętaj o tym ubezpieczając mieszkanie. To dodatek, który może zrobić sporą różnicę
POLECAMY 0 0"Watchmen" to telewizyjne wydarzenie na miarę "Czarnobyla". Ale serial HBO wkurzył Amerykę
MamaDu 0 0Szkolne konkursy plastyczne to farsa. Psycholożka opisała jeden z nich i się zaczęło...
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Rodzina patchworkowa - czy warto się w to pakować? Każdego dnia sprawdzam to na własnej skórze
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem