Pełna poufność rozmów. Apple udostępnia polskim użytkownikom przełomowy komunikator

Usecrypt Messenger to najnowszy polski komunikator internetowy, który gwarantuje pełną poufność rozmów, aby chronić prywatność użytkownika.
Usecrypt Messenger to najnowszy polski komunikator internetowy, który gwarantuje pełną poufność rozmów, aby chronić prywatność użytkownika. Materiały prasowe
Wycieki danych i zbierane za naszymi plecami informacje, żeby nie powiedzieć jawna inwigilacja. O prywatności i bezpieczeństwie w sieci dużo się mówi, ale niekoniecznie wystarczająco robi. Jaskrawym przykładem tej niekonsekwencji są komunikatory internetowe, których z powodu ich podatności na podsłuchy coraz częściej zakazuje się użytkować na służbowych telefonach. Nasi programiści odpowiedzieli na ten problem przełomową aplikacją o nazwie Usecrypt Messenger.


Dostępny od kilku miesięcy na AppStore komunikator znalazł się właśnie w zasięgu polskich użytkowników i spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Wszystko za sprawą rewolucyjnego systemu poufności, który tworzy unikalny dla jednego użytkownika telefonu klucz kryptograficzny. Co to w praktyce oznacza? Otóż nawet jeśli ktoś dotrze do zaszyfrowanej wiadomości, to odczytać będzie ją mógł tylko na jednym komputerze lub telefonie – tyn należącym do określonego użytkownika aplikacji.

Najnowsza polska aplikacja szyfruje połączenia głosowe w standardzie HD Voice oraz dba o bezpieczną wymianę treści, w tym multimediów. Warto zaznaczyć, że nie archiwizuje ona żadnych rozmów czy wysyłanych wiadomości tekstowych. I co najważniejsze, sprawdza przed każdym połączeniem, czy telefon użytkownika nie jest podsłuchiwany, a jeśli wykrywa tego rodzaju zagrożenie, to po prostu nie realizuje wybranego połączenia.

– Całość prowadzonej przez użytkowników komunikacji jest szyfrowana w trybie end-to-end, co oznacza, że operacje kryptograficzne wykonywane są po stronie klientów. Połączenia są zestawiane poprzez serwer pośredniczący, który nie uczestniczy w żadnych operacjach kryptograficznych, co gwarantuje pełną anonimowość użytkownikom. Dodatkowo jest to jedyna aplikacja pozwalająca sprawdzić, czy aby telefon nie jest obiektem inwigilacji – komentuje w komunikacie prasowym mgr inż. Kamil Kaczyński, ekspert ds. kryptologii.


Usecrypt Messenger to płatna aplikacja zaadresowana głównie do przedsiębiorców, którzy obawiają się tego, że treści wymieniane w firmie przez komunikatory internetowe mogą dostać się w niepowołane ręce. Istnieje możliwość dostosowania konta do potrzeb klientów indywidualnych i biznesowych – w sumie do 25 licencji. Szyfrującą komunikację pomiędzy użytkownikami apkę polskiej produkcji można zakupić w sklepie Apple pod tym adresem.

Artykuł powstał we współpracy z UseCrypt SA

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki