Jak wyglądały ostatnie chwile Kory? Przyjaciółka wyjawia prawdę o ostatniej nocy

Kora spędziła ostatnią noc w otoczeniu rodziny i przyjaciół. O tym, jak wyglądało odejście artystki, opowiedziała Magdalena Środa.
Kora spędziła ostatnią noc w otoczeniu rodziny i przyjaciół. O tym, jak wyglądało odejście artystki, opowiedziała Magdalena Środa. fot. Wojciech Surdziel/Agencja Gazeta
Przed śmiercią Kory prawie nikt nie wiedział, że przyjaźniła się z Magdaleną Środą. Panie poznały się 15 lat temu i stały się sobie bliskie między innymi dzięki walce o prawa kobiet. Jedna z najbardziej znanych feministek była przy Korze, gdy ta odchodziła, w jej ostatnią noc.

Magdalena Środa ujawniła w rozmowie z "Newsweekiem", jak wyglądały ostatnie chwile Kory. Artystka spędziła je w otoczeniu ukochanej przyrody i zwierząt w domu Sipowiczów w Bliżowie. Towarzyszyła jej rodzina i przyjaciele, w tym Magdalena Środa.

– Gdy tydzień przed jej śmiercią wybierałam się na Roztocze i powiedziałam Krzysztofowi, mojemu mężowi, który dobrze znał Korę: "Jadę do niej, ona umiera" – opowiedziała Środa "Newsweekowi".

– Odchodziła w noc, w która wszyscy na świecie gapili się w niebo, na księżyc. Symbol kobiecych mocy. Długo się chował, znikał, a potem spektakularnie odsłaniał. Rozpaliliśmy "szamańskie" ognisko, postawiliśmy na łące lunetę, choć i tak gołym okiem było lepiej widzieć tę przemianę – opowiadała Środa.

– Opowiadaliśmy jej o niej, trzymając za rękę, głaszcząc, szepcząc. Nie było już kontaktu, ale musiała nas słyszeć. Boginie słyszą wszystko. I nie umierają – zakończyła Magdalena Środa.

Magdalena Środa w rozmowie z "Newsweekiem" ujawniła też największą traumę Kory. Było nią dzieciństwo. Z każdym rokiem opowiadała o nim Środzie coraz więcej. Było nacechowane biedą, chorobą matki, sierocińcem, samotnością, molestowaniem a nawet próbą samobójczą. Dramat z dzieciństwa został wyśpiewany przez Korę w utworze "Zabawa w chowanego".
źródło: "Newsweek"

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...