Młynarska apeluje o lek, bez którego nie może się obyć. Nie może go zdobyć w aptekach

Agata Młynarska ma problem ze zdobyciem leku na chorobę Leśniowskiego-Crohna.
Agata Młynarska ma problem ze zdobyciem leku na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Fot. instagram.com/agata_mlynarska
Agata Młynarska cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. To rzadkie schorzenie wymaga specjalistycznego leczenia – potrzebne są między innymi odpowiednie leki. Popularna prezenterka wystosowała apel na Instagramie, ponieważ ma problem ze zdobyciem potrzebnego jej do funkcjonowania preparatu.

Chodzi o Entocort. "Lek, bez którego my, chorzy na nieswoiste zapalenia jelit w stanach ostrych, nie możemy funkcjonować" – tłumaczy Młynarska.

"Nie możemy też przerwać kuracji, bo jest to steryd. Niestety nie ma go w aptekach i w hurtowni. Nagle przepadł, nie ma zamienników. Szukam go od kilku dni. W aptekach dostaję informację, że lek wcięło, nie ma i już. Trzeba czekać. Czy macie może pomysł jak go zdobyć? Może znacie zaprzyjaźnione apteki, które mogą go jeszcze mieć przez przypadek" – dodaje.
Na koniec dziennikarka apeluje do rządzących. "Hej Wy, tam na stołkach wysoko! Zróbcie z tym coś! Zajmijcie się tym, co ważne" – domaga się Agata Młynarska.

Jak wygląda życie osoby chorej na Leśniowskiego-Crohna? Zobaczcie w materiale wideo z udziałem dziennikarki naTemat Anny Kaczmarek.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...