Podejrzenie masowego zatrucia na hippisowskim festiwalu. Interweniował Sanepid

Neo-hippisi spotkali się na festiwalu "Rainbow Gathering" w Moszczańcu. Nie spodziewali się, że niektórzy skończą w szpitalu
Neo-hippisi spotkali się na festiwalu "Rainbow Gathering" w Moszczańcu. Nie spodziewali się, że niektórzy skończą w szpitalu Screen z YouTube / Ramblin Rabble
Kilkadziesiąt osób z objawami zatrucia trafiło do szpitali na Podkarpaciu. To członkowie ruchu "Rodzina Tęczy", który zorganizował zgromadzenie "Rainbow Gathering" na Podkarpaciu. Lokalne media zastanawiają się, czy na imprezie neo-hippisów nie zapanowała epidemia czerwonki.

Ze względu na liczbę zatruć, epidemiolodzy badają pacjentów również pod kątem groźnej choroby zakaźnej. – Faktycznie na naszym oddziale zakaźnym pojawiło się kilka osób z objawami zatrucia. Na ten moment jednak żadne badania nie potwierdziły czerwonki – mówił portalowi esanok.pl Henryk Przybycień, dyrektor szpitala w Sanoku.

W OKOLICY KROSNA ROZPOCZĘŁO SIĘ SPOTKANIE ANARCHIZUJĄCEJ, KOMUNIZUJĄCEJ SPOŁECZNOŚCI NEO HIPPISÓW. Rainbow Family,...

Opublikowany przez Szamir Tomkowicz Wtorek, 26 czerwca 2018
"Rodzina Tęczy" (The Rainbow Family of Living Light) to międzynarodowy ruch osób różnych filozofii i wyznań których wspólnym celem jest dążenie do wprowadzenia na Ziemi pokoju i wolnej miłości. Ludzie z całej Europy przyjechali do Moszczańca, by być w zgodzie naturą. Na imprezie "Rainbow Gathering" zabierane są też dzieci.
– Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w dniu 05 sierpnia 2018 roku do szpitala wojewódzkiego w Krośnie trafiło 30 osób, uczestników zlotu, z objawami gastrycznymi. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny uruchomił stosowne procedury przeciwepidemiczne z uwagi na fakt podejrzenia wystąpienia ogniska zbiorowego zatrucia/zakażenia pokarmowego – poinformowała portal krosnocity.pl Joanna Król z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Sanepid podał, że 5 sierpnia w 3 szpitalach województwa podkarpackiego (Jasło, Krosno i Sanok) hospitalizowanych było 18 osób, w tym 11 dzieci. 7 sierpnia w szpitalach przebywało nadal 8 chorych w tym 3 dzieci z "grupy z Moszczańca". Od tego momentu nie było zgłoszeń o nowych zachorowanaich.

Neo-hippisi opuszczają teren obozowiska na Podkarpaciu, a Sanepid przystępuje do wyjaśniania przyczyn zatrucia.

Źródło: krosnocity.pl, esanok.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...