Strona meteoprognozy nie działa. Powód zaskakuje

Strona meteoprognozy obecnie została zawieszona.
Strona meteoprognozy obecnie została zawieszona. Fot. Screen z Twittera /Meteoprognoza
Strona meteoprognoza.pl to jedno z najlepszych miejsc do sprawdzenia prognozy pogody i nie tylko. Nic więc dziwnego, że internauci szybko docenili rzetelność i precyzyjność serwisu. Niestety chwilowo strona jest zawieszona i nie wiadomo kiedy wróci. Jaki jest powód?

Wchodząc na stronę meteoprognoza.pl można się zaskoczyć, bo zamiast normalnego widoku widzimy jedynie tekst na białym tle. Wyjaśnia on całą sprawę. "Wstrzymuje na razie prezentacje wyników (nie obliczenia), mam dość braku profesjonalizmu" – czytamy.

Szef strony pisze, że przez ostatnie pół roku sprzęt komputerowy "był niszczony przez nieprofesjonalny remont pomieszczeń". "Doszło do zniszczenia 3 komputerów przez wszędzie panujący pył oraz ciągłe wyłączenia prądu po kilka godzin" – oznajmiono.

W dalszej części jest gorzki fragment o wysokości zarobków. "Ale w sumie czego można się spodziewać, jeżeli personel techniczny jest zatrudniany za 1800z netto miesięcznie. Kto normalny (prawdziwy fachowiec) zostałby w tej firmie?" – czytamy. "Sprzęt kupuje za własne pieniądze, przy ciągle spadających zarobkach nie stać mnie na dalsze inwestycje, które są ciagle niszczone" – reasumuje mężczyzna.

Wciąż za to działa strona ems.meteoprognoza.pl oraz fanpage na Facebooku, gdzie można znaleźć informacje na temat bieżących warunków pogodowych czy ostrzeżeń meteorologicznych. Z kolei na Twitterze można przeczytać, że konto będzie w stanie wegetacji z powodu urlopów.
Przyjdzie ulga od upałów
Skoro jesteśmy przy prognozach pogody, to ostatnie dni w Polsce są bez wątpienia wyjątkowo gorące. Wszystko za sprawą gorących mas powietrza, które napływają do nas znad Afryki w wyniku tzw. "hiszpańskiego pióropusza".

– "Spanish plume", czyli tzw. "hiszpański pióropusz" będzie odpowiedzialny za dynamiczny napływ bardzo ciepłej masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego, której transport odbywa się znad południowo - zachodniej części kontynentu europejskiego – podają Polscy Łowcy Burz.


W czwartek i piątek szykujmy się na burze, ulewy i gradobicia. W weekend odetchniemy z ulgą. Już w sobotę będzie zdecydowanie chłodniej w całym kraju.

"Termometry pokażą od 22°C do 26°C. Nad samym morzem i w rejonach przedgórskich miejscami temperatura spadnie poniżej 20°C. Upalnie zapowiada się niedziela i poniedziałek. W niedzielę termometry pokażą 30°C na zachodzie kraju, a w poniedziałek temperatura osiągnie lub przekroczy 30°C już niemal w całym kraju" – podaje na stronie Instytut Meteorologii.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...