Wyborca wyjaśnił, dlaczego głosuje na PiS. Ten film jest hitem internetu

Wyborca PiS wyjaśnił, dlaczego głosuje na partię Jarosława Kaczyńskiego.
Wyborca PiS wyjaśnił, dlaczego głosuje na partię Jarosława Kaczyńskiego. Twitter/Ken
Dziennikarz Onetu Konrad Kosiorowski zapytał rolnika, dlaczego głosuje na partię Jarosława Kaczyńskiego. Mężczyzna szczerze i mozolnie wyjaśniał, nie zrażając się sugestiami dziennikarza, że PiS łamie konstytucję i niszczy sądy, a film stał się hitem internetu.

– Dlatego, że jest to ogromnie religijna i uczciwa partia – zaczyna wyborca PiS. Dziennikarz zwraca uwagę, że PiS łamie konstytucję. – Jaka konstytucja, a jak PO kradła 260 miliardów złotych, to była konstytucja? – pyta wzburzony mężczyzna.

Potem Kosiorowski mówi, że PiS niszczy sądy. – Jakie sądy – odpowiada rolnik. – Proszę pana, ktoś koło mnie postawił nielegalnie myjnię, ile ja muszę walczyć, żeby tę myjnię zdemontować? To są sądy? Jadę do nadzoru budowlanego, a oni mówią mi, że mogą tę myjnię zalegalizować. Taka jest uczciwość? – denerwuje się.
Dziennikarz próbuje przekonać rolnika, że wysłannicy PiS-u biorą miliony w spółkach skarbu państwa. Mężczyzna mówi, że nie słyszał o takich sytuacjach. Na uwagę Kosiorowskiego, że mówili o tym w TVN, odpowiada, że to nie jest polska telewizja, tylko niemiecka. Reporter poprawia go, że amerykańska. Na to rolnik pyta, kto rządzi Ameryką. Dziennikarz: – Amerykanie – ripostuje.

Mężczyzna się nie zraża. – Kto rządzi światem, kto ma największe pieniądze na świecie? – pyta. Odpowiedź jest, niestety, łatwa do przewidzenia. Sam sobie odpowiada: Żydzi.

Dalej snuje rozważania, że komuna nie była całkowicie zła, bo pozwoliła się wielu ludziom odbudować. Chodzi mu jednak o rządy SLD. Wskazuje na 500+, tłumaczy, że dla ubogich ludzi jest teraz więcej pieniążków. Dziennikarz tłumaczy, że PiS "wysiudało" pierwszą prezes Sądu Najwyższego ze stanowiska. Mężczyzna przyznaje, że nie zna się dobrze na konstytucjach, ale za PO rozkradziono 260 miliardów.
O motywacje wyborców PiS-u zapytał też niedawno "Newsweek". Reporterzy tygodnika pojechali w Polskę po dwóch latach rządów dobrej zmiany, by sprawdzić czy poparcie dla partii rządzącej się tam zmieniło. Wskazywali na 500+, na to że wcześniej czuli się jak "śmieci", że wcześniej państwo gnębiło ich jako drobnych przedsiębiorców.

źródło: Onet

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"