Rząd ostrzega SMS-ami przed pogodą. "Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek"

Czekają nas burze z gradem - alarmuje w SMS Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Czekają nas burze z gradem - alarmuje w SMS Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. fot. Marcin Stępień/Agencja Gazeta
Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe – wiadomości o takiej treści wysyła do Polaków Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Pokazują je masowo użytkownicy Twittera. Nic dziwnego, w Polsce takie akcje to raczej novum. Komunikat został przesłany do operatorów sieci komórkowych, a następnie SMS-em do osób przebywających w województwach objętych zagrożeniem: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego.
Wysyłanie ostrzeżeń w formie SMS-ów jest za to popularne na przykład w USA. Do tej pory RCB decydowało się przy ekstremalnych zjawiskach pogodowych na wysyłanie alertów na Twitterze. Tym razem też.
Jak pisaliśmy w naTemat, na piątek w wielu regionach Polski zapowiadane są gwałtowne burze, deszcze, a nawet grad. IMGW wydał ostrzeżenia dla większości województw. Wyładowaniom atmosferycznym ma towarzyszyć gwałtowne ochłodzenie, do którego dojdzie w sobotę.

Odpowiedzialny jest za to niż, który napływa do nas z Niemiec, a który przez tamtejszych synoptyków został nazwany Orianą. W całej Polsce ma być w weekend zimniej o 10 stopni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...