Jeden z najlepszych aquaparków w Polsce. W minionym roku odwiedziło go ponad pół miliona gości

Wodny Park Warszawianka na Mokotowie  to najpopularniejszy aquapark w Warszawie. Znajdziemy tu basen olimpijski, baseny rekreacyjne, sauny, pomieszczenia do zabiegów spa i wellness, a także kręgielnie, bilard, siłownię i salę gimnastyczną
Wodny Park Warszawianka na Mokotowie to najpopularniejszy aquapark w Warszawie. Znajdziemy tu basen olimpijski, baseny rekreacyjne, sauny, pomieszczenia do zabiegów spa i wellness, a także kręgielnie, bilard, siłownię i salę gimnastyczną Wodny Park
W zeszłym roku odwiedziło go ponad 500 000 gości, a w tym do końca lipca z jego oferty już skorzystało blisko 351 tys. osób. Te statystyki i tak są jeszcze zaniżone, ponieważ nie obejmują małych dzieci do 4 lat, gdyż te mogą bez opłat wchodzić na jego teren. Wodny Park Warszawianka na warszawskim Mokotowie od dłuższego czasu nosi miano najpopularniejszego aquaparku w stolicy Polski i jednego z najlepszych obiektów sportowo-rekreacyjnych w skali całego kraju.


Zarządzany przez Mokotowską Fundację Warszawianka park został uruchomiony na przełomie 1999/2000 roku przy ulicy Merliniego 4 w Warszawie, obok Klubu Sportowego Warszawianka, który udostępnił grunt – działkę o powierzchni 1,8 ha – pod jego infrastrukturę. Powstał jako projekt wcielający w życie misję fundacji, która stawia sobie za cel wspieranie rozwoju sportu i kultury fizycznej wśród warszawiaków, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dziś z szerokiego wachlarza jego usług korzystają mieszkańcy wszystkich dzielnic stolicy.


Serce mokotowskiego aquaparku bije oczywiście w basenie. To właśnie z nim większość kojarzy nazwę Warszawianka. Mowa tu o de facto dwóch basenach. Pierwszy, mieszczący się w części sportowej obiektu, stanowi długi na 50 m i szeroki na 25 m basen olimpijski. Do szlifowania wodnych umiejętności służy tu aż 10 torów. To na tej pływalni w transmitowanych na żywo zawodach sportowych pobito 7 rekordów Polski oraz rekord w maratonie 24-godzinnym. To z niej korzystali wielokrotnie reprezentanci polskiej kadry olimpijskiej na czele z Otylią Jędrzejczak.

Natomiast amatorów wodnych szaleństw jak magnes przyciąga część rekreacyjna Wodnego Parku. Tworzą ją przede wszystkim baseny rekreacyjne i do nauki pływania o maksymalnej głębokości 1,40 m. Znajdziemy tu także brodzik dla dzieci i wanny z hydromasażem (jacuzzi). Zabawę zapewniają zjeżdżalnie, a klimat wodnego raju budują sztuczna rzeka, wodospady i kaskady wodne. Z główną halą basenową połączony rękawem jest zewnętrzny odkryty basen z podgrzewaną wodą. Otwarty przez cały rok, cieszy się dużym zainteresowaniem gości Warszawianki.

– W okresie letnim gości jest więcej ze względu na temperatury i możliwość opalania się na terenie zewnętrznym. Niezależnie jednak od pory roku, mamy grupę stałych klientów, licząca ponad 1500 osób, które codziennie odwiedzają nasz basen, aby trenować, pływać rekreacyjnie lub korzystać z saun i bogatej oferty strefy SPA & Wellness – mówi Dariusz Pastor, prezes zarządu Mokotowskiej Fundacji Warszawianka – Wodny Park.


– Jesteśmy dumni z tego, że przez te wszystkie lata stale utrzymujemy najlepszą jakość wody wśród warszawskich pływalni i zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie. Ponadto od samego początku przekazywaliśmy i nadal przekazujemy wsparcie finansowe rzędu kilkaset tysięcy złotych rocznie na warszawskie kluby i stowarzyszenia, przyczyniając się do rozwoju sportu w Warszawie. Na naszym basenie wychowało się bowiem wielu medalistów mistrzostw Polski i Europy w pływaniu – podkreśla Dariusz Pastor.
Dzieci i młodzież, którym zależy na doskonaleniu umiejętności pływania w celach zawodowych, mają możliwość zapisania się do działającego po sąsiedzku klubu sportowego MUKP Warszawianka. Najlepszy warszawski klub, na którego czele stoi złożony z utytułowanych trenerów zespół, przygotowuje młodych uczestników do startu w zawodach. Natomiast dorośli chcący spróbować sił w triatlonach mogą zapisać się do klubu Warsaw Masters Team, gdzie odbywają się treningi wytrzymałościowe oraz kursy przygotowujące do pływania na długich dystansach.

Na terenie aquaparku goście znajdą jeszcze dodatkowo kręgielnie, bilard, siłownię, salę gimnastyczną oraz korty do squasha. Jak widać, również osoby preferujące niezwiązane z wodą sporty będą mogły spędzić tu aktywnie czas. Basen czynny jest w dni robocze od 06:00 do 22:00 (w weekendy i święta od 06:30 do 22:00), natomiast strefa Spa & Wellness od 11:00 do 22:00. Więcej informacji o ofercie Wodnego Parku Warszawianka można znaleźć na jego oficjalnej stronie.

Artykuł powstał we współpracy z Wodny Park

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...