Golf nie jest już domeną businessmenów w średnim wieku. Ten turniej pokazuje, ile się zmieniło

Golf cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet
Golf cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet Fot. materiały prasowe
Na stereotypowej pocztówce z pola golfowego raczej nie znajdziemy kobiety - w dynamicznym półobrocie będzie zapewne skręcał się mężczyzna w średnim wieku, berecie i spodniach w kant. Na szczęście dzisiaj o swingu a’la Tiger Woods równie śmiało marzą też kobiety. Dowodem kolejny turniej z cyklu organizowany przez Gardi Golf Club.

„Brunetki, Blondynki, czyli Metamorfozy” - pod takim hasłem będzie przebiegała golfowa impreza organizowana 18 i 19 sierpnia w Pałacu Brzeźno, na którego terenie znajduje się Gardi Golf Club. Jej celem, oprócz okazji do sprawdzenia swoich sportowych umiejętności, jest również promocja golfa wśród kobiet.

“Ważną misją , jaką do tej pory, dzięki Wam, udaje nam się corocznie realizować jest coraz liczniejszy udział przyszłych golfistek w ramach akcji „Przyprowadź Koleżankę”. Kilka dotychczas niegrających pań jest już zapisanych na ten rok. Zachęcamy do rozejrzenia się wokół, pomyślenia o mamie, cioci, przyjaciółce. Golf jest świetnym pomysłem szczególnie na drugą połowę życia. A Brunetki Blondynki świetnym pomysłem na początek golfowej przygody” - czytamy na stronie organizatora.
Z myślą o początkujących podczas imprezy odbędzie się dwudniowa akademia golfa i konkurs „Pierwszego kroku golfowego”. Rywalizacja odbędzie się na 18 dołkach, przy których będą dodatkowo odbywać się konkursy z nagrodami. Do wyćwiczenia dobrych nawyków technicznych warto się przyłożyć. Przy ostatnim dołku odbędzie się konkurs pod hasłem “Nearest to the Pin”, w którym główną nagrodą dla najlepszej początkującej golfistki będzie możliwość udziału w turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup 2019.

Na bardziej doświadczone golfistki czeka natomiast rywalizacja indywidualna oraz drużynowa na 36 dołkach. Podział na rywalizujące obozy zostanie przeprowadzony według kryterium koloru włosów. Dyplomatycznie decyzję o tym, czy chcą przynależeć do teamu “Blondynek” czy “Brunetek” pozostawiono samym uczestniczkom.


Motywem przewodnim tegorocznego turnieju, a właściwie jego wieczornej części, są Karaiby. Impreza po pierwszym dniu zmagań odbędzie się więc w rytm muzyki latynoskiej, którą zapewni między innymi Jose Torres z zespołem. Na miejscu pojawią się również profesjonalne makijażystki, które wystylizują uczestniczki turniej zgodnie z trendami panującymi w egzotycznych kurortach.

Artykuł powstał we współpracy z organizatorami turnieju "Brunetki, Blondynki czyli Metamorfozy".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...