PILNE Nurkowie odnaleźli w jeziorze ciało Piotra Staraka

Agata Duda wpadła w Australii na krytycznie nastawioną Polonię. Jeden gest powiedział o niej dużo

Trudno powiedzieć, co miała na myśli pierwsza dama. Ale chyba nic dobrego.
Trudno powiedzieć, co miała na myśli pierwsza dama. Ale chyba nic dobrego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Agata Duda – zwykle milcząca i chowająca się za plecami męża – chyba straciła nerwy. Podczas wizyty wraz z Andrzejem Dudą w Australii pierwsza dama natknęła się na mieszkającą tam Polonię, która jest przeciwna temu, co robi prezydent i obecny rząd. A co było dalej – to już widać na nagraniu.


Kiedy grupa kobiet krzyczała do przechodzącej w obstawie Agaty Dudy "wolność, równość, demokracja", żona prezydenta zaczęła im... przyklaskiwać. Ale nie wyglądało to jak dowód poparcia, tylko dezaprobaty.

"Udało się znaleźć nagranie, na którym wyraźnie widać brak kultury Pierwszej Damy. To jest Agata, Nie bądź jak Agata!" – napisano na twitterowym koncie polskiej społeczności w Australii, które istnieje dopiero od sierpnia tego roku. Film, który opublikowano, wydaje się jednak autentyczny.
Przypomnijmy, że po wizycie w Australii Andrzej Duda wyruszył do Nowej Zelandii, gdzie jasno dano mu do zrozumienia, jak widziana jest polska polityka. Podczas konferencji prasowej zapytano prezydenta, jak może "pogodzić swoją politykę antyimigrancką i antyuchodźczą" z tym, że w Wellington będzie spotykał się z Polakami, którzy w 1944 roku zostali przyjęci przez nowozelandzki rząd.

– W Polsce nie ma żadnych działań antyimigranckich. My po prostu nie zgadzamy się na to, żeby przymusowo przywożono do nas ludzi – odpowiedział Andrzej Duda. Dodał, że "mylna jest próba kojarzenia sytuacji Polaków, którzy przyjechali do Nowej Zelandii z uchodźcami czy imigrantami, którzy obecnie przyjeżdżają do Europy".

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

AFERA PIEBIAKA

0 0#PiebiakGate to już zbyt wiele. Zbigniewie Ziobro, czas podać się do dymisji!
0 0O co chodzi w aferze z "Emilią" i Piebiakiem? Trzy najbardziej szokujące wątki
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"