To już oficjalne! Robert Biedroń porzuca Słupsk dla walki o wielką politykę

Robert Biedroń podjął decyzję ws. kandydowania w kolejnych wyborach samorządowych w Słupsku. Biedroń porzuca to miasto i wraca do wielkiej polityki.
Robert Biedroń podjął decyzję ws. kandydowania w kolejnych wyborach samorządowych w Słupsku. Biedroń porzuca to miasto i wraca do wielkiej polityki. Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Gazeta
Koniec z wielomiesięcznymi spekulacjami na temat dalszej kariery Roberta Biedronia. Od poniedziałku można o nim mówić już per "ustępujący prezydent Słupska". Popularny lewicowy polityk zdecydował bowiem, że porzuca to pomorskie miasto, by powalczyć o realizację wielkich politycznych ambicji.


W poniedziałkowe popołudnie Robert Biedroń poinformował o swojej ostatecznej decyzji. "Do części z Państwa z pewnością dotarły już informacje, że nie będę kandydował w zbliżających się wyborach na urząd prezydenta miasta. To nie była łatwa decyzja" – oznajmił polityk w specjalnym oświadczeniu.

Choć Robert Biedroń wytrzymał w polityce samorządowej jedynie cztery lata, zapewnia dziś, iż było to cenne doświadczenie, które ma przełożyć się na jego nową rolę w walce o prawdziwą władzę. "To w Słupsku poznałem prawdziwe problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się Polki i Polacy. Problemy i wyzwania, których często politycy z Wiejskiej nie dostrzegają" – czytamy.

Co dalej? Tego Robert Biedroń jeszcze w pełni nie zdradza, ale rąbka tajemnicy uchyla w tym nagraniu, która niedawno opublikował w sieci:
"Jeżdżąc po kraju słyszałem dużo rozgoryczenia sytuacją polityczną, ale jeszcze więcej pomysłów, jak uczynić Polskę lepszą. Czułem twórczą energię Polek i Polaków. To olbrzymi, niewykorzystany potencjał" – stwierdza ustępujący prezydent Słupska w poniedziałkowym oświadczeniu.


"Dlatego w najbliższym czasie udam się w podróż po Polsce, by zaprosić do współpracy wszystkie osoby, które – tak jak ja – chcą zmiany. Chcę razem z nimi budować bliski ludziom, nowoczesny program dla Polski. Polska dziś potrzebuje odnowy!" – dodał Biedroń.

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową