Zwiastun dokumentu o "Czyścicielach internetu"... wyczyszczony z YouTube. Zobacz u nas polski trailer

Francuski zwiastun dokumentu o moderatorów treści został usunięty przez moderatorów treści
Francuski zwiastun dokumentu o moderatorów treści został usunięty przez moderatorów treści Kadr z filmu "Czyściciele internetu"
Moderatorzy YouTube usunęli zwiastun dokumentu... o nich samych. "Czyściciele internetu" to nagradzany dokument, który wywołuje burzliwą dyskusję dotyczącą wolności słowa w sieci. Dlaczego trailer przygotowany przez telewizję ARTÉ zniknął z serwisu wideo należącym do Google'a?


Francuska telewizja zrobiła własną, krótką zapowiedź dokumentu, który emituje na swoim kanale. Został jednak usunięty z YouTube za rzekome "drastyczne treści". Całą sprawę opisała Sarah T. Roberts na stronie "The Illusion of Volition". Podobnie było ostatnio w przypadku trailera i reklamy horroru "Zakonnica".
Sprawa francuskiego spotu wygląda bardzo ironicznie, bo dokument opowiada właśnie o tysiącach moderatorów treści z Filipin - to oni codziennie akceptują lub odrzucają publikowane przez nas w internecie filmy i zdjęcia.

Internet wbrew pozorom wcale nie jest tak neutralny i wolny, jakby się mogło wydawać, a kontrowersyjna cenzura prowadzona na globalnych stronach pokroju Facebooka, YouTube czy Google pozwala sterować rzeczywistością.

W dokumencie "Czyściciele internetu" zaglądamy za kulisy pracy moderatorów treści, poznajemy skutki i ofiary internetowej cenzury. Popularne portale mają władze większą niż niejedno państwo
dowiadujemy się, że media społecznościowe negocjują z niektórymi krajami dostęp do materiałów krytycznych wobec ich rządów.

Wrażenia, a wręcz traumę po seansie filmu opisał Adam Sieńko. "Czyściciele internetu" w reż. Hansa Blocka i Moritza Riesewiecka wchodzą na ekrany polskich kin 28 września.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...