UE to "wyimaginowana wspólnota? PO właśnie załatwiła z niej miliony na pomoc dla regionów dotkniętych nawałnicami

Polska dostanie 50 milionów złotych od UE w ramach odszkodowań za ubiegłoroczne nawałnice.
Polska dostanie 50 milionów złotych od UE w ramach odszkodowań za ubiegłoroczne nawałnice. Fot. twitter.com/J_Lewandowsk
O nawałnicach, które przeszły nad północna Polską w wakacje zeszłego roku już mało kto pamięta. Rzecz jasna, oprócz mieszkańców tamtych stron, które nadal potrzebują pomocy. I wreszcie pojawiła się nadzieja, że ta pomoc nadejdzie. Polska dostanie na ten cel od Unii Europejskiej równowartość aż 50 mln zł.


Choć prezydent Andrzej Duda uważa Unię Europejską jedynie za "wyimaginowaną wspólnotę", ta właśnie przypomina o sobie w bardzo namacalny sposób. I zgodnie ze swoimi zasadami, pomaga krajom członkowskim, gdy te potrzebują wsparcia. Tak jest w przypadku Polski, która dostała równowartość 50 mln zł na pokrycie strat po zeszłorocznych nawałnicach, które przeszły nad północną Polską.
Co ciekawe, to głównie efekt działań... opozycji. O hojnym wsparciu dla Polaków przesądził raport przygotowany przez europosła Platformy Obywatelskiej Janusza Lewandowskiego. Dziś ten dokument podpisał przewodniczący PE Antonio Tajani, co zamyka procedurę zdobywania unijnej pomocy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...