Kuriozalny pościg koło Iławy. Pijany uciekał przed radiowozem – okazało się, że to szef prewencji

Pijany kierownik wydziału prewencji policji w Iławie został zatrzymany przez radiowóz. Marek O. miał  1,5 promila alkoholu we krwi.
Pijany kierownik wydziału prewencji policji w Iławie został zatrzymany przez radiowóz. Marek O. miał 1,5 promila alkoholu we krwi. fot. Dariusz Borowicz/Agencja Gazeta
Marek O., 50-letni kierownik wydziału prewencji w Iławie, miał około 1,5 promila alkoholu we krwi. Uciekał przed radiowozem, bo nie chciał poddać się kontroli. Zatrzymany został osadzony w izbie wytrzeźwień w Nowym Mieście Lubawskim. Marek O. nie trafił do aresztu.

Pościg i zatrzymanie miały miejsce w nocy z wtorku na środę (11/12 września). Do zdarzenia doszło na drodze w gminie Iława pomiędzy miejscowościami Tynwałd i Nowa Wieś. Zatrzymanie pijanego policjanta – jak podaje "Gazeta Iławska" – nie było łatwe. W końcu jednak to się udało.

– Zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który kieruje samochodem i prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu, do komendy policji w Iławie dotarło od zespołu karetki pogotowia ratunkowego, który akurat jechał tą trasą – powiedział Jan Wierzbicki, szef prokuratury rejonowej w Iławie.

Wobec Marka O. wszczęto postępowanie dyscyplinarne, które ma się zakończyć wydaleniem policjanta ze służby – poinformowała policja w Iławie. Odpowie też za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym oraz za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej.


To nie pierwszy przypadek związany z pijanym funkcjonariuszem policji w ostatnim czasie. W sierpniu w Dzierżążnie w województwie pomorskim kompletnie pijaną policjantkę zatrzymano przy rozbitym aucie, które wcześniej dachowało. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu we krwi.

źródło: "Gazeta Iławska"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"