Ponad 9 tys. dzieci zna już potęgę tej wiedzy. Program, który wspierają gwiazdy i Rzecznik Praw Dziecka

''Mali Ratownicy'' to zainicjowany przez markę Volkswagen program, który edukuje dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tegoroczną edycję akcji wsparły znane osoby m.in. Filip Chajzer
''Mali Ratownicy'' to zainicjowany przez markę Volkswagen program, który edukuje dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Tegoroczną edycję akcji wsparły znane osoby m.in. Filip Chajzer Materiały prasowe
7 nadmorskich miejscowości i ponad 9 tys. małych adeptów. Lekcje udzielane nad Bałtykiem, od Świnoujścia i Kołobrzegu, poprzez Ustkę, Darłówko i Dziwnów, do Łeby i Władysławowa. Tegoroczna odsłona ''Małych Ratowników'' już za nami. Dzięki niej kolejne dzieci, ucząc się pierwszej pomocy, mogły poczuć się jak rasowi superbohaterowie.


''Mali Ratownicy'' to projekt realizowany przez markę Volkswagen. Cel? Promowanie odpowiedzialnych postaw społecznych wśród dzieci poprzez udzielanie pierwszej pomocy. Dzięki szkoleniu pod okiem profesjonalnych instruktorów najmłodsi zdobywają cenną umiejętność, ale także uczą się samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Strefa „Małych Ratowników” stanęła tego lata na nadbałtyckich plażach w siedmiu miejscowościach. Podczas wakacji nad morzem wszystkie chętne dzieci mogły, jak mają zwyczaj mówić twórcy akcji, ''zdobyć supermoc ratowania ludzkiego życia''. W najmłodszych drzemie bowiem ogromny potencjał, a poprzez zabawę można go wyciągnąć.

Na ''Małych Ratowników'' czekały animacje i zawodowi ratownicy medyczni. Strefa cieszyła się dużą frekwencją – w trakcie całej akcji odwiedziło je aż 215 tys. osób, a ponad 9 tys. dzieci ukończyło kurs pierwszej pomocy. Program wspierały znane twarze: Kuba Wesołowski, Paulina Krupińska, Filip Chajzer i Małgorzata Ohme.

Niektóre dzieci już skorzystały ze zdobytej wiedzy. 4,5-letni Julek, którego zasad udzielania pierwszej pomocy nauczyła chorująca od lat na padaczkę mama, już dwukrotnie zrobił użytek z tej umiejętności. Goszcząc w strefie ''Małych Ratowników'', przeprowadził jedno ze szkoleń, wzbudzając podziw ze strony dorosłych.
W tym roku do programu dodano nowe elementy związane z nauką w formie zabawy. Dzieci przeżyły przygodę, wkroczyły w świat superbohaterów i wyszły ze strefy zadowolone, radosne, a także pewne siebie, bo wyposażone w niezwykle ważną umiejętność. Wszystkie spotkania zrealizowane zostały w ramach „Projektu Plaża” TVN.


Program „Mali Ratownicy” został stworzony przez markę Volkswagen w 2017 roku. Dotychczas w jego ramach przeszkolonych zostało 19 tys. dzieci. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Artykuł powstał we współpracy z Volkswagen

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...