Marcin Najman chciał zoperować bark na NFZ. Dostał termin na 2024 rok

Marcin Najman krytykuje polski NFZ.
Marcin Najman krytykuje polski NFZ. Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
To w sumie bardzo dobrze, że w NFZ nie ma równych i równiejszych. A przynajmniej Marcin Najman nie zalicza się do tych drugich. Pięściarz z Częstochowy poinformował, że dostał termin operacji na 2024 rok. Nie krył rozczarowania całą sytuacją.


Najman urazu barku doznał w maju w trakcie gali na PGE Narodowym, którą zresztą sam zorganizował. 34-latek przegrał – wycofał się w czwartej rundzie właśnie z powodu kontuzji barku.

Uraz jest na tyle poważny, że wymaga operacji. A ponieważ bokser chce wziąć udział w kolejnej gali boksu, którą organizuje w kwietniu 2019 roku w Katowicach, nie było wyjścia – operacja potrzebna jest już zaraz, bo przygotowania do walki powinny ruszyć po nowym roku.

Już u lekarza Najman usłyszał najprostsze pytanie, które słyszał pewnie każdy z nas: prywatnie czy na NFZ. Kiedy powiedział, że na NFZ, dowiedział się, że najbliższy wolny termin to 2024 rok.

"Publiczna służba zdrowia w naszym kraju nie istnieje. Mamy za to atrapę i udajemy, że ona jest, gdyż nakazuje tego nasza konstytucja. Dziś byłem ustalić termin operacji prawego barku, który zerwałem podczas walki na PGE Narodowym. Pani pyta mnie prywatnie czy na NFZ, więc odpowiadam: prowadzę działalność gospodarczą już 18 lat, zapłaciłem setki tysięcy na składki ZUS, więc chciałbym skorzystać z NFZ" – relacjonował Najman na swoim Facebooku.

Publiczna Służba Zdrowia w naszym kraju nie istnieje . Mamy za to atrapę i udajemy , ze ona jest , gdyż nakazuje tego...

Opublikowany przez Marcin Najman Środa, 12 września 2018
Nic z tego jednak nie wyszło. "Odpowiedź, notabene bardzo miłej pani, najbliższy termin listopad 2024. Zacząłem się śmiać. Był to śmiech przez łzy. Oczywiście umówiłem operację prywatnie na 18 października" – dodał.

Bokser zwrócił uwagę na poważny problem. "Co mają zrobić ludzie, którzy ciężko pracują, płacą składki, a na wydatek kilkunastu tysięcy za operację po prostu ich nie stać? To wszystko wygląda jak ponury żart" – podkreślił.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...