"Prof. Gersdorf wygrała dziś wszystko". Ktoś dostrzegł znajomy napis na jej szyi

Jaki napis ma na szyi Małgorzata Gersdorf?
Jaki napis ma na szyi Małgorzata Gersdorf? fot. screen/Twitter/TVN24
Pierwsza prezes Sądu Najwyższego przypomniała, jakie wartości jej przyświecają. Dała wyraz temu, co myśli o sposobie, w jaki została odsunięta od stanowiska. Uważni obserwatorzy dostrzegli naszyjnik z dobrze znanym napisem, który zdobi koszulki w całej Polsce.


Zdjęcie Małgorzaty Gersdorf występującej w TVN24 udostępniła Żaneta Gotowalska z "Gazety Wyborczej". Na szyi prof. widzimy zawieszkę. W zbliżeniu widać znajomy napis: "Konstytucja". Okazało się, że naszyjnik z takim samym napisem nosiła też Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Internauci masowo udostępniają i komentują zdjęcie prof. Gersdorf.
W czwartek prof. Gersdorf pożegnała się z sędziami, którzy otrzymali od Andrzeja Dudy pisma stwierdzające ich przejście w stan spoczynku. Wcześniej wskazała Dariusza Zawistowskiego, który ma orzekać podczas jej nieobecności.

Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy dostali od prezydenta pisma stwierdzające ich przejście w stan spoczynku, mimo że nie zgadzają się z decyzją, odstąpili od orzekania. Jak powiedziała, pożegnania wyglądały pięknie. – Popłakaliśmy się – wyjawiła.

Pisowskim zmianom w sądownictwie sprzeciwiają się ludzie w całej Polsce. Jednym ze stałych elementów protestów są koszulki z napisem "konstytucja", w które ubierają się demonstrujący. Przywdział ją na przykład Lech Wałęsa. Atrapy koszulek są też umieszczane na pomnikach, na przykład Lecha Kaczyńskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...