Śladami Korzeniowskiego lub Jędrzejczak. Szkoła, która do sztuki pływania podchodzi z otwartą głową

Adrianna SWIM to szkoła pływania  na terenie Wodnego Parku Warszawianka, cieszącego się dużą frekwencją basenu na Mokotowie w Warszawie
Adrianna SWIM to szkoła pływania na terenie Wodnego Parku Warszawianka, cieszącego się dużą frekwencją basenu na Mokotowie w Warszawie Fot. Adrianna SWIM / Facebook
''Nie nauczysz się pływać, nie wchodząc do wody'' – mawiał Bruce Lee. Choć aforyzm słynnego mistrza sztuki walki kryje głębokie filozoficzne przesłanie, w znaczeniu dosłownym również przemyca prawdę. Wiedzą o tym doskonale adepci pływania, którzy pewnie jako jeden z warunków sukcesu wskazaliby jeszcze dobrego trenera.


Pytanie – gdzie go znaleźć? Szczęścia warto poszukać w Adrianna SWIM. Ta szkoła pływania otworzyła swoje podwoje na terenie Wodnego Parku Warszawianka, cieszącego się dużą frekwencją (500 tys. gości w 2017 r.) basenu na warszawskim Mokotowie, uznawanego za jeden z najlepszych obiektów sportowo-rekreacyjnych w Polsce.

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze stołecznego aquaparku, którym zarządza Mokotowska Fundacja Warszawianka, oraz zaangażowaniu założycielki Adrianny Wawrzynkiewicz, instruktorki pływania i wielokrotnej medalistki mistrzostw Polski juniorów, wyrosła szkoła z mocną ofertą. To miejsce, gdzie odnajdą się i młodsi i starsi ''stażem'' pływacy.
Twórcy Adrianna SWIM koncentrują się na podstawach pływania, pomagając rozwijać techniki i umiejętności, które, jak deklarują, przydadzą się uczniom na całe życie. Dużą wagę tutejsi doświadczeni trenerzy przywiązują też do bezpieczeństwa, a pracę w tej materii ułatwia im wysoko notowane w rankingach wyposażenie mokotowskiej Warszawianki.

Do szkoły przyjmowane są dzieci, już od 3 miesiąca życia. Rekrutacja odbywa się niejako w dwóch etapach. Najpierw instruktorzy dokładają starań, aby przygotować i technicznie i mentalnie rodziców jeszcze przed pójściem na basen z dzieckiem. Następnie, gdy maluch zostanie już zapisany, rozwija się jego samodzielność i buduje zaufanie do trenera.


Program jest oczywiście dopasowany poziomem do wieku dziecka i w zależności od niego wymaga różnego stopnia zaangażowania zarówno ze strony instruktorów, jak i rodziców. Również pasjonaci wodnych sportów, którzy mają już wyrobiony dowód osobisty, nie powinni mieć problemów z ''wpasowaniem się'' w zajęcia organizowane na pływalni.
Szkoła prowadzi bowiem dość szeroki podział wewnętrzny na grupy dopasowane poziomem pływania. W ramach zajęć grupowych odbywają się nie tylko tradycyjne lekcje szlifujące techniki pływania, ale także zawody pływackie, którym przyświeca dobra zabawa i zasady fair play. Najnowszy trymestr rozpoczął się 17 września i potrwa do 21 grudnia tego roku.

Jeśli ktoś nie jest w stanie określić swojego poziomu pływania, może zawsze umówić się na bezpłatną, 15-minutową lekcję testową. W grafiku szkoły przewidziano też miejsce na zajęcia indywidualne, które oferowane są w pakietach 10 lekcji. Terminy dostosowywane są w miarę możliwości do dyspozycyjności uczestnika indywidualnego kursu.

Kursanci Adrianna SWIM mogą też skorzystać po sąsiedzku z bogatego zaplecza Wodnego Parku Warszawianka. Poza basenami rekreacyjnymi i wannami z hydromasażem czekają tu na nich sauny i łaźnie, a także kręgielnie, bilard, siłownia, sala gimnastyczna oraz korty do squasha. Jak widać, można tu też spędzić czas na aktywnościach niezwiązanych z wodą.
Chętni do pójścia śladami Korzeniowskiego czy Jędrzejczak? Formularz rejestracyjny, harmonogram zajęć oraz dane kontaktowe znajdziecie na oficjalnej stronie Adrianna SWIM. Biuro warszawskiej szkoły pływania czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, natomiast zajęcia odbywają się zarówno w dni robocze, jak i weekendy.

Artykuł powstał we współpracy z Wodny Park

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO