Pasjonujący wyścig. Nowy sondaż wskazuje, jak ostra jest walka o Warszawę

Rafał Trzaskowski jest zdecydowanym liderem w walce o fotel prezydenta Warszawy.
Rafał Trzaskowski jest zdecydowanym liderem w walce o fotel prezydenta Warszawy. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Prawica już emocjonowała się sondażami mało znanych pracowni, w których Patryk Jaki miał przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w wyścigu o prezydenturę w Warszawie. Ale jeśli Koalicja Obywatelska jest spokojna o wynik wyborów w stolicy, to ta ankieta powinna posłużyć jako otrzeźwienie. Najnowsze wyniki sondażu IBRiS publikuje "Rzeczpospolita".


Czas ostatecznej decyzji coraz bliżej, do wyborów samorządowych pozostały jedynie trzy tygodnie. W Warszawie - właściwie jest to pewne - ostateczne rozstrzygnięcie przyniesie dopiero II tura. Wszystko na to wskazuje, że nowym prezydentem stolicy zostanie Rafał Trzaskowski, ale...

Przewaga kandydata Koalicji Obywatelskiej nad kandydatem Zjednoczonej Prawicy wynosi zaledwie 3 punkty procentowe. Chęć głosowania na Trzaskowskiego zadeklarowało 38,2 proc. badanych, na Jakiego - 35,2 proc.
Pozostali kandydaci są raczej bez szans na to, by wejść do II tury. Andrzeja Rozenka w badaniu poparło 4,5 proc. wyborców, Jacka Wojciechowicza 3,5 proc., Marka Jakubiaka 3,3 proc., Janusza Korwin-Mikkego 2,4 proc., Jana Śpiewaka 1,6 proc., Justynę Glusman 1,2 proc. Trzej inni kandydaci notują wynik poniżej 1 proc.

W niemal pewnej II turze - jak wynika z sondażu - przewaga Trzaskowskiego nad Jakim może być większa. Gdyby głosowanie odbywało się teraz, Rafał Trzaskowski uzyskałby 50,5 proc., zaś Patryk Jaki 43,4 proc. głosów. 6,1 proc. wyborców na razie nie wie, na kogo zagłosować.


Pod koniec sierpnia ukazały się dwa sondaże, które sprawiły, że na prawicy wystrzeliły korki od szampana. Badania wskazały na zwycięstwo Patryka Jakiego, przy czym jedno z nich zostało przeprowadzone nie tylko w Warszawie, lecz na próbie ogólnopolskiej, a drugie przeprowadziła mało znana pracownia ABR SESTA.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...