Trzaskowski obnażył hipokryzję Jakiego. Przypomniał mu kłopotliwą wypowiedź

Rafał Trzaskowski przypomniał wypowiedź Patryka Jakiego na temat szczepień.
Rafał Trzaskowski przypomniał wypowiedź Patryka Jakiego na temat szczepień. fot. Twitter/Rafał Trzaskowski
Kampania na ostatniej prostej robi się coraz bardziej dynamiczna. Rafał Trzaskowski zaatakował Patryka Jakiego na Twitterze. Napisał, że stawką wyborów jest m.in. bezpieczeństwo ponad 360 tys. warszawskich dzieci. Chodzi tu o stosunek Patryka Jakiego do kwestii szczepień. Ostatnio Jaki zapowiedział ich dofinansowanie, jednak... w internecie nic nie ginie.


– Wielokrotnie mówiłem, że jeżeli zostanę prezydentem miasta Warszawy, będę promował szczepienia i przeznaczał na szczepienia prewencyjne środki z budżetu miasta – powiedział Patryk Jaki na konferencji prasowej we wrześniu. Była to odpowiedź na zarzuty, że w przeszłości popierał ruch antyszczepionkowy.

Ale Rafał Trzaskowski przypomniał jego całkiem niedawną wypowiedź. – Nie możemy pozwolić, by politycy podważający zasadność obowiązkowych szczepień decydowali o ich losie. Jeśli zostanę prezydentem Warszawy, rozszerzę i dofinansuję program szczepień o dod. 4,5 mln zł – napisał na Twitterze kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Co Jaki mówił o szczepieniach
Do tweeta Trzaskowski dołączył wypowiedź Jakiego ws. szczepień sprzed roku. Jaki popierał wtedy STOP NOP, obywatelską inicjatywę, która postulowała rezygnację ze szczepień.

– Ze statystyk wynika, że szczepienia są w porządku. Natomiast praktyka jest całkowicie inna. Nie wolno rodziców zmuszać do szczepień, strasząc epidemiami. Szanowni państwo mówią, że jeśli nie będzie szczepień, to będą epidemie. Jakie epidemie? – pytał Patryk Jaki w wystąpieniu.
– Zmuszanie rodzica do tak wrażliwej kwestii jak szczepienie, tam gdzie to dotyczy bezpieczeństwa dziecka, kiedy rodzic nie chce przeprowadzić tego szczepienia, jest absolutnie nadużyciem polskiego – dodawał kandydat PiS w załączonej wypowiedzi. Można przeczytać także artykuły opisujące to, że Patryk Jaki na prezydenta Warszawy popierał ruch antyszczepionkowy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Dwóch facetów z komputerem zawstydziło sondażownie. Sztuczna inteligencja przewidziała wynik wyborów

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych