"Pół Polski obrzucało mnie błotem". Córka Kopiczyńskiego wyjaśnia sprawę grobu aktora

Sprawa grobu Andrzeja Kopiczyńskiego poruszyła miliony Polaków.
Sprawa grobu Andrzeja Kopiczyńskiego poruszyła miliony Polaków. fot. Maciej Zienkiewicz/Agencja Gazeta
Andrzej Kopiczyński znany milionom Polaków z roli w "Czterdziestolatku" do tej pory nie ma nagrobka, choć od jego śmierci minęły ponad dwa lata. Głos w tej sprawie po raz kolejny zabrała jego córka. Jej zdaniem, mimo tego że jej ojciec był powszechnie znany, sprawa jest prywatna.


Katarzyna Kopiczyńska powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską, że sprząta wraz z dziećmi wypalone znicze i liście, ale nie na tyle często by nie zdążyły opaść nowe. Jak powiedziała, powstanie pomnik w miejscu pochówku znanego aktora, choć skromny. Jest już zaprojektowany.

– Mój tata byłby dużo bardziej zadowolony z takiego naturalnego, trochę siermiężnego, prostego nagrobka niż wielkiego, wykonanego z przepychem, pomnika – stwierdziła Kopiczyńska. Jednak na razie – jak mówi – nie może sobie na niego pozwolić ze względów finansowych. Gdyby było inaczej, taki pomnik stanąłby już być może na Powązkach.

Nie zgodziła się przy tym z zarzutami, że odrzucała oferowaną pomoc. Jak powiedziała, nie wyraża zgody na organizowanie zbiórek na ten cel bez porozumienia z nią.

– Jeżeli ktoś ma życzenie dorzucić swoją cegiełkę, to nie gardzę tym, nie odrzucam, tylko proszę o prywatny kontakt. Pół Polski obrzucało mnie błotem, pisząc komentarze i prywatne wiadomości, a tylko jeden człowiek skontaktował się ze mną, oferując pomoc – powiedziała.


Jednocześnie przyznała, że odrzuciła pomoc ministerstwa kultury. Jak się wyraziła, jej tata z całą pewnością również by sobie tego nie życzył. – Nawet jeżeli to miałoby oznaczać spoczywanie pod gałązką świerkową przez lata – stwierdziła.

O sprawie w 2017 roku było głośno, gdy okazało się, że rok po śmierci jeden z najpopularniejszych aktorów wciąż nie ma nagrobka. Spotkało się to z falą hejtu na rodzinę. Jak jednak pokazała wtedy córka aktora Katarzyna Kopiczyńska, grób – choć daleki od znanych z cmentarzy betonowych płyt – był jednak schludny. W doniczkach stały kwiaty i paliły się znicze.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Cios w kandydata PiS na komisarza. Zabrano mu część zadań
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy