"Młodzi ludzie, pewnie dzieci milionerów". Słowacy o kulisach wypadku spowodowanego przez Polaków

Słowacy są w szoku po wypadku z udziałem polskich kierowców.
Słowacy są w szoku po wypadku z udziałem polskich kierowców. Fot. screen z facebook.com/Policia slovenskej republiky
Tragiczny wypadek na Słowacji z udziałem polskich kierowców wstrząsnął naszymi południowymi sąsiadami. Tamtejsze media podają nowe szczegóły tego zdarzenia, a mieszkańcy miejscowości Dolný Kubín twierdzą, że to nie pierwsze takie "wyścigi" z udziałem luksusowych samochodów z polskimi tablicami rejestracyjnymi.


O wypadku, do którego doszło tuż za granicą polsko-słowacką głośno zrobiło się zarówno w polskich jak i słowackich mediach. Przypomnijmy, że porsche, ferrari i mercedes kierowane przez Polaków ścigały się po słowackiej drodze 78, nie zważając na ciągłą linię i znaki drogowe. Mercedesowi i ferrari udało się wyprzedzić poprzedzający samochód. Ostatnie w kolejności porsche zderzyło się jednak czołowo ze Skodą Fabią.

W ten sposób Polacy zabili 57-letniego Słowaka. Ciężko ranna została jego 50-letnia żona i 21-letni syn. Słowacka policja zapowiedziała "bezkompromisowe działania" przeciwko drogowym bandytom z Polski.
Tamtejsze media podają też pierwsze informacje o kierujących samochodami Polakach. Według portalu topky.sk, czarne porsche, które uderzyło w skodę, kierowane było przez 42-letniego obywatela Polski, zaś żółte ferrari przez 27-letniego Polaka. Informacje te zostały potwierdzone przez słowacką policję.

Z kolei portal SME.sk twierdzi, że na policyjnym parkingu pojawili się "znajomi piratów drogowych w innych luksusowych samochodach". – To młodzi ludzie, pewnie dzieci jakichś milionerów, jeżdżą tu jak głupi – miała powiedzieć dziennikarzom kobieta, która obserwowała policyjne czynności na drodze.


Okoliczni mieszkańcy twierdzą też, że podobne "wyścigi" z udziałem luksusowych samochodach z polskimi tablicami rejestracyjnymi zdarzają się tam bardzo często.

źródło: SME.sk, topky.sk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii