"Karty na stół". Mazurek reaguje po doniesieniach o Morawieckim w kontekście afery taśmowej

Beata Mazurek bagatelizuje doniesienia o Mateuszu Morawieckim w kontekście afery taśmowej.
Beata Mazurek bagatelizuje doniesienia o Mateuszu Morawieckim w kontekście afery taśmowej. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Beata Mazurek odniosła się do doniesień dotyczących afery taśmowej, które mają obciążać Mateusza Morawieckiego. – Gdyby były wątpliwości co do Morawieckiego, to byłyby już ujawnione – powiedziała rzeczniczka PiS na konferencji prasowej.


– Karty na stół. Jeżeli macie jakieś taśmy, to je pokażcie i przestańcie insynuować. To odgrzewany kotlet, a odgrzewane jedzenie nie zawsze jest zdrowe. Platformo nie kłam. Gdyby w tych taśmach było coś nowego, to PO przyłożyłaby nam tym w wyborach w 2015 r. – mówiła rzecznik PiS.

– Atakuje się człowieka, który jest odpowiedzialny za kampanię samorządową PiS i ma duże poparcie społeczne. Zawsze atakuje się tych, którzy są najsilniejsi, a nie najsłabsi – kontynuowała Mazurek.

O co chodzi w aferze taśmowej
Afera taśmowa zatopiła Platformę Obywatelską jako partię władzy. Kelnerzy z restauracji Sowa i Przyjaciele nagrali Bartłomieja Sienkiewicza, Radosława Sikorskiego, Elżbietę Bieńkowską, Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika.

Jednak w zeznaniach kelnerów pojawia się także nazwisko Mateusza Morawieckiego, wówczas szefa BZ WBK (dziś Santander). Taśma, według informacji Onetu, miała jednak w dziwny sposób zniknąć. W aktach sprawy można znaleźć fragment zeznań Łukasza N., który opowiada o podsłuchanej rozmowie Morawieckiego z nieznanym mężczyzną.


– Z tego, co pamiętam, to rozmawiali o jakichś budynkach. Tamten drugi człowiek, którego nie znam, powiedział, że jakaś osoba się obawia i chce się wycofać z tego interesu. Rozmawiali o zakupie budynków pod inwestycje i mieli tam wynajmować pod jakieś biznesy, ale dokładnie nie pamiętam. Rozmawiali, że dokumenty mają być sporządzone na jakąś osobę – mówił.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Węgrzy w Budapeszcie pokazali, co robić, by pokonać Orbana. Lekcja dla rywali PiS
0 0Trump ich zdradził, znaleźli nowego sojusznika. Oto skutki pierwszych dni tureckiej inwazji w Syrii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska