Jest taśma! Ujawniono rozmowę Morawieckiego w Sowie i Przyjaciołach

Portal Onet ujawnił jedyną rozmowę Mateusza Morawieckiego z Sowy i Przyjaciół, znajdującą się w aktach afery taśmowej.
Portal Onet ujawnił jedyną rozmowę Mateusza Morawieckiego z Sowy i Przyjaciół, znajdującą się w aktach afery taśmowej. fot. Łukasz Krajewski/Agencja Gazeta
Portal Onet ujawnia jedyną zarejestrowaną rozmowę Mateusza Morawieckiego, która znajduje się w aktach śledztwa afery taśmowej. Fragmenty stenogramów już wcześniej pojawiały się w mediach, ale portal jako pierwszy ujawnia całe nagranie. Nikt natomiast nie wie, gdzie znajduje się inne, które może być hakiem na premiera.


Kelnerzy, którzy nagrywali polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach, twierdzą, że nagrali rozmowę, na której Morawiecki omawiał z nieznanym mężczyzną zakup nieruchomości na podstawione osoby.

Nagrania, które może być hakiem na premiera – zakładając, że kelnerzy składali prawdziwe zeznania – nie ma w aktach śledztwa. I nikt nie wie, gdzie jest. Kelnerzy twierdzili, że przekazali nagranie Markowi Falencie, biznesmenowi uznanemu przez sąd za mózg afery.

Dziennikarze w sądzie dostali zgodę na dostęp do akt afery taśmowej i legalnie skopiowali tysiące stron dokumentów. Onet przedstawia inną taśmę, na której nagrano Morawieckiego, ówczesnego szefa BZ WBK. Także znajduje się ona w aktach.

Co mówił Morawiecki w Sowie i Przyjaciołach
To było spotkanie w szerszym gronie: W Sowie i Przyjaciołach byli także szef PKO BP Zbigniew Jagiełło (przyjaciel Morawieckiego), prezes PGE Krzysztof Kilian i jego zastępczyni Bogusława Matuszewska. Spotkanie odbyło się wiosną 2013 r.

Morawiecki, często w nieparlamentarnych słowach, wypowiada się o wielu sprawach: inwestycjach, OFE czy polityce międzynarodowej. Premier między innymi nie zostawia na OFE suchej nitki, przewidując, że Donald Tusk będzie miał z funduszami problemy.

Jakieś wiesz, OFE, nie? To zapytaj tam Johna, co oni o OFE myślą, to za chwilę zrobią nam, jakieś tam wiesz, ruchu na akcjach takie, srakie. OFE pierd**** nam w dół, wiesz, wyceny. Donald się nie zauważy, jak będzie, wiesz, miał bardzo poważny problem, nie...

W superlatywach wypowiada się o zagranicznych politykach europejskich mocarstw, a zwłaszcza o Angeli Merkel.

Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją.

[…] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.

Cały zapis rozmowy Morawieckiego można ściągnąć tutaj. A w tym artykule znajdują się stenogramy z niej.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową