1000 Companies to Inspire Europe. Te polskie marki znalazły się w prestiżowym rankingu londyńskiej giełdy

W najnowszym rankingu 1000 Companies to Inspire Europe
przygotowanym przez London Stock Exchange znalazło się 30 polskich firm
W najnowszym rankingu 1000 Companies to Inspire Europe
przygotowanym przez London Stock Exchange znalazło się 30 polskich firm Fot. MHCLG / Flickr.com / CC BY-ND 2.0
Prężnie się rozwijają, działają z imponującą dynamiką i są źródłem inspiracji dla innych w biznesie. Tylko przedsiębiorstwa o takich walorach mają szansę trafić do prestiżowego rankingu 1000 Companies to Inspire Europe. 30 marek z Polski znalazło się w najnowszym raporcie przygotowanym przez London Stock Exchange.


Uznany w Europie ranking brytyjskiej giełdy papierów wartościowych obejmuje te przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do europejskiego wzrostu gospodarczego oraz tworzenia stabilnych miejsc pracy, wiodąc pod tym względem prym w reprezentowanych przez siebie branżach. Wyróżnia je też innowacyjność biznesu.

Podmioty tegorocznego rankingu to aż 8000 patentów. Polski wkład w ten dorobek wniosła m.in. podkrakowska Grupa OKNOPLAST (jedyna firma z branży stolarki otworowej okien pionowych w zestawieniu), która w ciągu 24 lat swojej działalności wprowadziła ponad 50 innowacji do swoich produktów. W segmencie okien dachowych wyróżniona została Fakro.

– Unikatowe rozwiązania stymulują rozwój całego sektora stolarki okiennej, a także – jak dowodzi obecność w brytyjskim rankingu – mogą stanowić inspirację nie tylko dla producentów okien i drzwi. To one w końcu pozwoliły nam zbudować pozycję lidera w branży okien PVC w Europie – komentuje Mikołaj Placek, prezes Grupy OKNOPLAST.
Najwięcej w rankingu znalazło się przedsiębiorstw z sektora produkcji i inżynierii (20 proc.). Na drugim miejscu uplasował się z kolei sektor żywności i napojów (11 proc.). Poniżej prezentujemy zestawienie wyłącznie polskich spółek, jakie zdobyły uznanie w najnowszej odsłonie 1000 Companies to Inspire Europe.
London Stock Exchange Group (LSEG) to jedna z największych pod względem obrotów giełda papierów wartościowych na świecie. Została założona w 1801 roku w Londynie, a jej obecna siedziba mieści się na Paternoster Square. LSEG odgrywa istotną rolę gospodarczą i społeczną, umożliwiając firmom, w tym MŚP, dostęp do funduszy na rozwój i wzrost.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą OKNOPLAST

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze
0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
0 0"Dowiemy się, kto stoi za @KastaWatch". Te profile na Twitterze rozkręcały kampanię hejtu