Astaldi straciło dostęp do pieniędzy na budowę metra. Bank milczy, szerzą się plotki o upadku firmy

Astaldi straciło dostęp do środków zgromadzonych na koncie i przeznaczonych na budowę warszawskiego metra.
Astaldi straciło dostęp do środków zgromadzonych na koncie i przeznaczonych na budowę warszawskiego metra. Fot. Maciej Stanik / naTemat
Jak informuje radio RMF FM, włoska firma Astaldi straciła dostęp do środków zgromadzonych na koncie i przeznaczonych na budowę metra w Warszawie. Władze firmy zapewniają, że to błąd systemu bankowego, który nie ma to związku z kłopotami finansowymi firmy, Metro Warszawskie odmawia komentarza, a sam bank z kolei milczy. Szerzą się plotki o upadku firmy.


PIeniądze na budowę warszawskiego metra wpływają na konto należące do włoskiej firmy Astaldi. Tej samej, która zerwała ostatnio dwa duże kontrakty na budowę linii kolejowych na Śląsku i w województwie lubelskim. Pojawiają się informacje, że Astaldi jest na granicy bankructwa. Firma właśnie straciła dostęp do przynajmniej 40 mln złotych zgromadzonych na budowę Metra.

Władze Astaldi przekonują, że blokada nie ma żadnego związku z doniesieniami o złej kondycji finansowej firmy. Pojawiają się tłumaczenia, że brak dostępu do środków spowodowany jest problemami technicznymi. Według RMF FM bank milczy w tej sprawie, a kierownictwo Metra Warszawskiego odmówiło komentarza.

Przypomnijmy, że Astaldi, główny wykonawca wielu polskich inwestycji infrastrukturalnych, w tym II linii stołecznego metra, ma olbrzymie trudności finansowe. Zaczęło się od rezygnacji z dwóch dużych kontraktów z PKP Polskie Linie Kolejowe. Astaldi swoją decyzję tłumaczy wszczęciem wobec niej postępowania zmierzającego do ochrony przed wierzycielami w oparciu o włoskie prawo upadłościowe.


Wśród powodów wymienia również znaczny wzrost cen materiałów budowlanych oraz brak siły roboczej w Polsce, lecz tajemnicą poliszynela jest fakt, że do trudnej sytuacji finansowej włoskiej firmy przyczyniło się bankructwo Wenezueli. Astaldi wciąż nie otrzymało 400 mln euro z tytułu inwestycji kolejowych przeprowadzonych w tamtym kraju.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi