Politycy PiS wtargnęli na OIOM w szpitalu w Radomsku. Dyrekcja zgłosiła sprawę policji

Do szpitala powiatowego w Radomsku bez pozwolenia wtargnęli politycy PiS. Chcieli rozdać baniaki z wodą, bo wcześniej ogłosili, że woda w szpitalu jest skażona.
Do szpitala powiatowego w Radomsku bez pozwolenia wtargnęli politycy PiS. Chcieli rozdać baniaki z wodą, bo wcześniej ogłosili, że woda w szpitalu jest skażona. Fot. Google StreetView
Kandydaci PiS na radnych bez pytania kogokolwiek o zgodę wtargnęli na oddział OIOM w radomszczańskim szpitalu i rozdawali wodę w baniakach. Miała to być ich odpowiedź na doniesienia o skażonej wodzie w placówce. Dyrekcja szpitala przekonuje, że bakterii coli w wodzie na terenie szpitala nie ma i o wtargnięciu polityków zawiadomiła organa ścigania.


Zaczęło się od konferencji prasowej zwołanej przez PiS w Radomsku na temat skażenia wody w powiatowym szpitalu bakterią coli. Gdy już ogłoszono światu tę elektryzującą wiadomość, kandydaci PiS w wyborach samorządowych wzięli w ręce baniaki z wodą i poszli rozdać ją pacjentom szpitala, także tym na oddziale OIOM.

Tymczasem - jak przekonuje dyrekcja szpitala - woda na terenie placówki nie jest skażona, a wejście kandydatów na radnych nazwano wtargnięciem. Politycy narazili zdrowie pacjentów i ich prywatność, tym bardziej, że weszli na teren OIOM bez stosownej odzieży ochronnej.

Szpital Powiatowy w Radomsku dementuje nieprawdziwe informacje odnośnie złej jakości wody i istniejącego zagrożenia dla...

Opublikowany przez Szpital Powiatowy w Radomsku Sobota, 6 października 2018
Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery zainstalowane w szpitalu. Ma to o tyle znaczenie, że łatwo będzie policji zidentyfikować sprawców wtargnięcia. Dyrekcja szpitala oznajmia, że o sprawie zostaną poinformowane organy ścigania i liczy na to, że wobec sprawców nieautoryzowanego wejścia na OIOM zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

– Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych, aby nie prowadziły swoich działań w takich miejscach jak szpital. Pacjenci byli bardzo zaskoczeni i zdenerwowani wizytą kandydatów. Taka sytuacja jest niedopuszczalna – powiedział dla "Pulsu Radomska" wicestarosta powiatu radomszczańskiego Robert Zakrzewski.


źródło: pulsradomska.pl

AKTUALIZACJA:

Szefowa PiS w Radomsku opublikowała oświadczenie z zapewnieniem, iż lokalni działacze partii nie wchodzili na szpitalny OIOM w sposób nieuprawniony.

Oświadczenie ...

Opublikowany przez Anna Milczanowska Niedziela, 7 października 2018
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...