Michnik z "Konstytucją" na rozdaniu Nike. Ostro odniósł się do "dobrej zmiany"

Adam Michnik podczas rozdania nagród Nike podsumował "dobrą zmianę".
Adam Michnik podczas rozdania nagród Nike podsumował "dobrą zmianę". Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
W tym roku nagrodę Nike zdobył Marcin Wicha za książkę "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Najwięcej emocji wzbudził jednak podsumowujący galę Adam Michnik, czyli legendarny opozycjonista z czasów PRL, a dziś szef fundującej nagrodę "Gazety Wyborczej". W swoim przemówieniu odniósł się do sytuacji w kraju.


Już wygląd Adama Michnika zapowiadał poniekąd to, co chwilę później usłyszeliśmy. Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" ubrany był w swoim stylu, ale w klapie marynarki miał wpięty sporych rozmiarów znaczek z napisem "Konstytucja".

- Naszej władzy "dobra zmiana" się nie udała. Nie mam żadnej wątpliwości i mogę to powiedzieć w trudnych, ciemnych czasach ku pokrzepieniu serc, że za rok kandydaci do nagrody będą równie pokrzepiający i za rok nie damy się temu, co w cudzysłowie nazywa się "dobrą zmianą" - powiedział Adam Michnik.

Przypomnijmy, że Nike to nagroda za najlepsza książkę roku. W konkursie startować mogą wszystkie gatunki literackie. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł i prestiżową statuetkę.

Źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...