9 osób oskarżonych w aferze reprywatyzacyjnej. Mieli dać jednorazowo 50 mln zł łapówki

Zbigniew Ziobro ogłosił, że do sądu trafił kolejny akt oskarżenia w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Stolicy.
Zbigniew Ziobro ogłosił, że do sądu trafił kolejny akt oskarżenia w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Stolicy. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro przedstawił kolejne wyniki działań śledczych w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Oskarżenia usłyszało dziewięć osób w tym szef warszawskiej adwokatury.


W sprawie tzw. afery reprywatyzacyjnej prokuratura postawiła kolejny akt oskarżenia. Tym razem dotyczy działalności dziewięciu osób w tym byłego wicedyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami w stołecznym magistracie Jakuba R. i byłego dziekana stołecznej palestry Grzegorza M.

– Ten akt oskarżenia, który prezentuję i który wpływa dziś do sądu, obejmuje dziewięć osób, w tym wpływowych przedstawicieli adwokatury warszawskiej łącznie z niedawnym szefem adwokatów warszawskich – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

– Dokument ten dowodzi, że prokuratura wykazała, że mieliśmy do czynienia w tej sprawie nie tylko z wielkimi nadużyciami, działaniami o charakterze przestępczym, ale też największą udokumentowaną łapówką, która została ujęta w formie aktu oskarżenia, bo sięgającą prawie 50 mln zł – kontynuował.

Przypomnijmy, że jednym z czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy, który "walczy" z dziką reprywatyzacją w Warszawie jest Patryk Jaki, kandydat na prezydenta stolicy. Jego działania oceniane są na różne sposoby. Swego czasu zarzucano mu, że tuszował powiązania "aferzystów" z partią Jarosława Kaczyńskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POLECAMY

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy
DADHERO 0 085 procent kierowców w Warszawie chce mnie zabić. I mam tego dosyć!